KindleBerry PI

Kategorie: Úvod
KindleBerry PI

Pokud spojíte čtečku knih Kindle a minipočítač Raspberry PI vznikne KindleBerry. V tomto článku se dozvíte jak na to.

Na Youtube jsem našel zajímavé video, které ukazuje spojení Kindlu 3 a Raspberry PI do fungujícího celku. Celé to spočívá v tom, že Kindle funguje jako obrazovka pro PI. Doma mám obě zařízení (tedy Kindle 4 i Raspberry PI) tak proč to nezkusit že?

Kindle

Začneme s přípravou Kindlu. Jako první co budete potřebovat je Jailbreak. Pokud ho již máte tak můžete směle pokračovat, v opačném případě jej prvně proveďte. Druhou potřebnou věcí je USB network na Kindlu. Pokud ho opět nemáte tak postupujte podle návodu na odstranění reklam až do bodu 4.

Poslední potřebnou věcí je VNC viewer. Z tohoto balíku celou složku kindlevncviewer zkopírujte do rootu (hlavního adresáře) Kindlu. Poté odpojte Kindle od PC a dejte vyhledat (Menu - Search) ;debugOn~usbNetwork (tímto se spustí USB network). Kindle máme nyní připravený pro spuštění, připojíme jej k Raspberry PI.

KindleBerry PI - zapojení a terminál

Raspberry PI

K dalšímu pokračování budeme potřebovat balíčky x11vncsshpass. Pokud je nemáme tak je inainstalujeme - sudo apt-get install x11vnc sshpass. Nastavíme rozhraní usb0 (které je připojené ke Kindlu) IP adresu 192.168.2.1sudo ifconfig usb0 192.168.2.1.

Nyní můžeme rozběhnout na pozadí x11vnc serversudo x11vnc -scale 800x600 -display :0 &. Pokud se toto nepovede (většinou skončí s chybou XOpenDisplay(":0") failed) tak buď neběží X server (ten spustíme příkazem startx &) a nebo jsme zadali špatné ID displaye. Pokud vše proběhlo bez problémů tak můžeme se připojit ke Kindlu a spustit VNC viewersshpass -p asdf ssh root@192.168.2.2 /mnt/us/kindlevncviewer/kvncviewer.sh 192.168.2.1:0 &.

Nyní by se už na obrazovce Kindlu měla zobrazit plocha z Raspberry PI a my tak můžeme fungovat.

KindleBerry PI - midori

Závěr

Pokud budeme realisté tak zjistíme, že použití e-inkového displaye na grafické prvky je nepoužitelné. Pokud to použijeme jen na terminál tak se s tím dá pracovat. Celé to nese samozřejmě nevýhodu e-inkových displayů - pomalá odezva a nutnost osvětlení. Ovšem v případě Kindle Fire či jiného tabletu se dostáváme k použitelnější verzi. Na zkoušku však dobrá věc :)

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.