Jailbreak Kindlu

Kategorie: Tipy & triky
Jailbreak Kindlu

Návod na jailbreak čtečky Amazon Kindle 4 (šedý, černý).

Jailbreak čtečky je dobrý v tom, že můžete si smazat reklamy, nainstalovat češtinu a další věci. Provedením jailbreaku se Vám vaše nastavení nesmaže, takže nemusíte dělat žádnou zálohu dat.

Pro jailbreak je nutno stáhnout tento balíček, který obsahuje nutné soubory. Prvním krokem je rozbalení archívu na 3 soubory - data.tar.gzcti_me.txtENABLE_DIAGS. V souboru cti_me.txt je uveden návod jak provést jailbreak a další informace. Druhým krokem je připojení Kindlu k PC přes USB kabel a nakopírování data.tar.gz a ENABLE_DIAGS do kořenového adresáře Kindlu. Po tomto kroku Kindle odpojíme od PC a restartujeme ho (Menu -> Settings -> Menu -> Restart). Kindle po restartu naběhne do diagnostického režimu ve kterém vybereme poslední volbu D) Exit, Reboot or Disable Diags. Dostaneme se tak do dalšího menu, kde vybereme R) Reboot System. Nyní potvrdíme restart Kindlu výběrem možnosti Q) To continue (šipka do leva). Teď už jen počkáme než se Kindle restartuje a nabootuje do pohotovostního režimu. Pokud se jailbreak povedl, mezi svými dokumenty uvidíte dokument Jailbreak nainstalován, který můžete smazat.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
kindle se nepřepne do diagnostického režimu Kindle paperwithe 4 2018
Tesy
Bohužel tento postup na Kindle paperwhite nebude fungovat.
odpovědět
Neprepne se do diagnostickeho rezimu.Odzkouseno vsemi zpusoby
odpovědět
Díky za rady, jdu psát na podporu Amazonu, zatím všechno selhává 😞
odpovědět
Připojil jsem Kindle k PC, ale bohužel PC ho jako zařízení vůbec nenajde.
Tesy
Tak zkusit ho natvrdo vypnout, připojit, pokud nenajede tak ho zapnout to by se mohl přihlásit jako výměnné úložiště. Pokud se ani tak nepovede tak napsat na support Amazonu.
odpovědět
Duokan ani čeština nainstalovány nejsou ani žádné jiné kroky nebyly dosud prováděny. Byla to instalace Jailbreaku do čtečky Kindle 5. Skončilo to krokem odpojení Kindle od PC a restartu Menu - nastavení - Menu -Restart. Do diagnostického režimu již nenaběhla.
Tesy
tak zkusit připojit Kindle k PC a smazat nakopírované soubory (data.tar.gz a ENABLE_DIAGS). Vypadá to že jsi se pokusil aktualizovat nový firmware na starý.
odpovědět
Zdravím, mám problém, při restartu mi display vyhodil hlášku UPDATE ERROR : 3. Nevíte náhodou co s tím mám dělat. Čtečka teď nefunguje…
Tesy
Je nainstalován Duokan, čeština nebo něco jiného? Jakým způsobem byl ten update prováděn?