Kategorie: Úvod

Rozšíření v Google Chrome

Rozšíření v Google ChromePár tipů na rozšíření do Google Chrome, které používám.


Dlouhou dobu jsem používal webový prohlížeč Opera. Vlastně od začátku mého internetování, až do doby cca rok zpět. I zde na blogu jsem psal nějaké články o Opeře a taky srovnání s Chromem. Ovšem situace se změnila a já postupně přešel z Opery na Chrome. Stará Opera moc dobře nezvládala JavaScript a ta nová nemá (neměla) funkce, které mě u Opery držely.

Chrome je velice jednoduchý prohlížeč, osobně používám jeho open source variantu Chromium. Ta jednoduchost mi docela vadila. Poroto jsem hledal rozšíření, které se hodí a ulehčují práci s webovým prohlížečem. Dříve jsem používal ještě AdBlock, ale po úpravě routeru již AdBlock nepoužívám - vystačím si s tím na routeru.

Hangouts

Rozšíření přímo od Googlu, které integruje Hangouts do webového prohlížeče. Dříve jsem měl defakto pořád rozjetý tab s GMailem, nyní používám především toto pro chatování. Velice jednoduché, podporuje upozorňování a další obvyklé věci. Pokud chat přes Hangouts používáte, určitě by vám toto rozšíření nemělo chybět. Ke stažení ve storu.

LastPass

Opera měla parádní správce hesel. Krom obvyklých funkcí uměl i vyplňovat přihlašovací formulář klávesovou zkratkou, což je strašně pohodlné. U Chromu mi tohle chybělo, naštěstí tohle rozšíření umí krom pokročilých věcí se správou hesel i právě zmíněné odesílání formuláře přes klávesovou zkratku (nutné nastavit). Navíc rozšíření je multiplatformní, tedy můžu synchronizovat hesla i mezi různými prohlížeči. Ke stažení ve storu.

Retro Compose for GMail

Další rozšíření je spíše estetického rázu. Nějak jsem si nezvykl na nový vzhled při psaní e-mailu v GMailu, proto používám toto rozšíření, které vrácí klasický starý vzhled. Bohužel se již na storu nenachází, proto je nutné použít alternativu a to je Fix Compose for Gmail.

SmoothScroll

Poslední rozšíření je taktéž estetického rázu, zlepšuje rolování v okně prohlížeče. Ve výchozím nastavení má Chrome rolování trhané (například vůči Internet Exploreru) a to se mi osobně nelíbí. Toto rozšíření to opravuje a přidává i další funkce, které až tak nevyužívám. Ke stažení ve storu.

Sdílet

Komentáře rss


(Osobní blog Dominika Fryče), - Prohlížeč Google Chrome odpovědět
avatar
Já používám jen Hangouts, ale docela mě zaujalo to SmoothScroll, nainstaloval jsem a zatím se mi velmi líbí. Jinak někde jsem četl, že by mělo být plynulé rolování přidáno v některé další verzi Chrome, tak uvidíme. Každopádně díky za tipy.
icon odpověděl(a) Prohlížeč Google Chrome
Tesy
Něco podobného jsem taky četl (anebo že by to mělo být součástí experimentálních funkcí), ale tohle rozšíření mi přišlo funkční tak akorát 1
icon (Články - Pavel Kutáč), Další rozšíření Prohlížeč Google Chrome odpovědět
Arxeiss
Používám ještě EditThisCookie, velmi pohodlná správa cookies.

Záložky v Chrome jsou taky nešikovné, pokud nechci používat panel pod adresním řádkem,který snižuje velikost okna. Od toho tu jsou Elegantní záložky. Aby toho nebylo málo tak ještě Speed Dial 2

A na závěr 2 rozšíření, které se můžou hodit vývojářům webů ImageProperties context menu a FUTURIPSUM česky