10 aplikací na Windows Phone

Kategorie: Úvod
10 aplikací na Windows Phone

Přehled deseti aplikací pro platformu Windows Phone (verze 8), které rád používám a Vám by se tak mohly hodit.

S nákupem Lumie 520 přišla doba migrace z jedné mobilní platformy na druhou. Proto bych Vám chtěl představit několik aplikací pro Windows Phone, které by se Vám mohly (stejně jako mi) líbit. Aplikace jsou řazeny dle abecedy a taky nechybí možnost stažení z Windows Phone Store.

4th & Mayor

4th & MayorZ názvu aplikace to není přímo patrné, ale jedná se o klienta pro sociální síť Foursquare. Samozřejmě Foursquare vydal oficiálního klienta pro Windows Phone, ale tahle aplikace se mi zdá o něco lepší. Aplikace má plnou podporu v systému, takže nabízí i živé dlaždice (zobrazování informací na hlavní obrazovce). Aplikace je ke stažení zdarma, proto doporučuji alespoň vyzkoušet :)

Stažení 4th & Mayor

ConnectivityShortcuts

ConnectivityShortcutsConnectivity Shortcuts je velice jednoduchá aplikace, která Vám dovolí přistupovat k nastavení Wi-Fi, Bluetooth, Mobilní sítě, Módu letadlo a nastavení polohy přímo z hlavní obrazovky. V aplikaci najdete tedy pět metro dlaždic. Po kliku na jednotlivé dlaždice se spustí příslušné nastavení. Při dlouhém kliku na dlaždici se zobrazí nabídka na připnutí nastavení na domovskou obrazovku nebo na nastavení dlaždice (ikonky, barvy či textu). Podobných aplikací je ve Store více, já však používám tuhle.

Stažení ConnectivityShortcuts

GDrive

GDriveTady je již z názvu jasné o jakou aplikaci se jedná. Aplikace je tedy klient pro Google Drive (cloudové úložiště). Aplikace není zcela ideální, možnost uploadu je omezená pouze na fotografie. Možnost stažení naopak úplně chybí (nebo zatím jsem ji neobjevil). Možnost editace (například dokumentů)  taktéž chybí. Doufám, že se aplikace bude nadále vyvíjet a v budoucnosti dostane další funkce - především ty, které jsem jmenoval jako chybějící.

Stažení GDrive

maaloo Geocaching

maaloo GeocachingDalší aplikace z řady, kde z názvu poznáte k čemu je aplikace určena. Aplikace je tedy klient pro Geocaching. Obsahuje všechny potřebné funkce (některé dokonce až zbytečně). Aplikace je placená (62,49 Kč) ovšem na Storu je i možnost vyzkoušení. S aplikací jsem velmi spokojený a na Geocaching je opravdu povedená. Samozřejmě funguje i offline. Po připojení k internetu je možnost nahrát logy či kešky uložit do oblíbených (ukládají se i podrobnosti o keši). V aplikaci občas vyskakují nějaké chyby, u kterých stačí dát OK a aplikace funguje dále (to se snad brzy spraví).

Stažení maaloo Geocaching

Nextgen Reader

Nextgen ReaderOpět placená aplikace (41,99 Kč), která se dá bezproblému vyzkoušet zdarma. Slouží k odebírání RSS a bezproblémově pracuje s nástupce Google Readeru (který skončil) - Feedly. Aplikace je opravdu velmi povedená a lze používat i zdarma, obsahuje grafické rozhraní Metro. Na své si tedy přijdou všichni, kteří rádi čtou novinky pomocí RSS.

Stažení Nextgen Reader

Počasí

PočasíJednoduchá aplikace, která dle Vaší polohy zjistí předpoveď počasí. Má možnost nastavení živých dlaždic, takže aktuální informace můžete vidět i na domovské obrazovce. Více snad není ani třeba :)

 

Stažení Počasí

 

Shazam

ShazamRád poslouchám rádia, ale občas nestihnu postřehnout autora a název písničky. Tato aplikace to tedy umožňuje. Stačí nahrát kousek (cca 20 sekund) písničky a tato aplikace úryvek prožene svou databází a ve většině případů zobrazí autora a název písničky plus další informace. Nahrané písničky lze dále sdílet na sociální sítě, sledovat na Youtube a další.

Stažení Shazam

WMM SMS Zdarma

WMM SMS ZdarmaPlacená (21,00 Kč) aplikace s možností zkušební verze (s reklamou) sloužící k odesílání SMS zpráv pomocí internetových brán jednotlivých mobilních operátorů. V případě datového balíčku nebo připojení k Wi-Fi je aplikace nenahraditelná, v opačném případě SMS mohou vyjít dráž než přes operátora.

Stažení WMM SMS Zdarma

 

Po osmi aplikacích přichází na řadu dvě hry na odpočinek.

Bubble Breaker

Bubble BreakerBubble Breaker je má nejoblíbenější hra na systému Windows Phone. Je velice jednoduchá, ale dokáže zahnat i ty delší nudné chvíle. Princip je v ničení skupin stejně zabarvených bublinek. Čím větší skupina tím větší bonus za ní. Po zničení celého sloupce přibude nový a tak máte šanci na větší skóre.

Stažení Bubble Breaker

Mou

MouNázev Vám už může něco říkat - jedná se o kopii hry Pou, která existuje na Android. Nejedná se o žádnou převratnou hru. Hru totiž můžete znát ze svého dětství, akorát v té době k tomu bylo potřeba mít další krabičku - jmenovala se Tamagotchi. V principu se tedy staráte o malou potvůrku a tím zaháníte dlouhé chvíle. Mou/Pou je docela oblíbená hra nejen u těch menších ale i u řady starších (vypozorováno během cestování MHD). Více se o této hře můžete například dočíst v článku od Marťase - Mobilní aplikace, která hýbe světem.

Stažení Mou

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
hnus
Arxeiss
Právě jsi nám o své inteligenci sdělil více, než jsme potřebovali vědět, opravdu plnohodnotný příspěvek...
P.S. mám taky androida
odpovědět
No vzhledem k tomu, že mám android, tak znám myslím jenom odtud Pou a vážně..hned jsem ho musela mít. Výhodou je, že nemůže zemřít, protože stejně jako u Tamagotchi mě omrzel a chudák trpí hladem a žízní :( :D
Tesy
Článek s podobným tématem pro Andorid teprve připravuji, ale když se povede tak bude zítra tady :)
Arxeiss
I když mám Android taky, tak Bubble Breaker je i na Androida, viz https://play.google.com/store/search?q=bubble%20breaker a je to opravdu boží hra, když jsem si půjčoval kdysi strejdové PDA s Windows Mobile, tak to byla naprosto bezkonkurenční zábava!