Google Reader - konec

Kategorie: Úvod
Google Reader - konec

Google má v plánu ukončit provozování RSS služby prvním červencovým dnem.

Co je to Google Reader?

Google reader je webová RSS čtečka, ke které se dá přistupovat z jakéhokoliv zařízení, které má dostupné připojení k internetu. Není tedy problém ráno si na smartphonu přečíst odběry z webů, které shledáváte zajímavými. Všechno pohodlně na jednom místě.

Konec dalších služeb

Google oznámil, že má v plánu ukončit dalších několik služeb, které nejsou zrovna populární. Po lehkém prostudování si mezi nimi všimnete i služby Reader, která je bych řekl dost oblíbená (alespoň mezi známými, kteří se zajímají o dění na internetu). Pokud jste se dnes do služby přihlásili, vyskočilo na vás pěkné okno, oznamující už ne tolik pěknou věc a to že Google Reader nebude k dispozici po 1. červenci tohoto roku.

Google Reader

Samozřejmě nabízí možnost si stáhnout soubor s vašimi aktuálními odběry, aby jste mohli přejít někde jinde.

Jelikož tuto službu používám už několik let a neměl jsem důvod být nespokojený tak mě tento krok Googlu docela překvapil a nejsem zrovna za něho rád. Dokonce bych překousnul nějaké ty reklamy v rozhraní, aby se jim tato služba alespoň trochu vyplatila. Zatím jsem zkoušel akorát vestavěného RSS klienta v Opeře, ale není to ono, jelikož často jsem na více než jednom zařízení a Opera tyto věci nesynchronizuje. Nezkoušel jsem zatím ani jiné podobné služby, ale postupem času budu muset zvolit nějakou náhradu, abych do konce června stihl plně nahradit Reader od Googlu.

Alternativy a petice

Pro inspiraci o vhodné náhradě může být článek 12 Google Reader Alternatives, který je psán v angličtině popřípadě české forum na živě.cz. Pokud máte své webové stránky na můžete zkusit si udělat vlastní Reader pomocí Tiny Tiny RSS. Na internetu vznikla i petice na podporu Readeru, kde se můžete podepsat. Otázkou však zůstává jestli Google bude vůbec brát v potaz nějakou petici.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Ahoj všem,
jen jsem vám chtěl říct, že pokud sháníte náhradu za iGoogle a Google reader, tak jsme se před nějakým časem do toho všeho pustili s naším vývojovým teamem:) Vzhledem k tomu, že je projekt ve fázi programování a brzkého startupu, snažíme se zajistit financování. Předpokládané náklady na techniku, vybavení a zázemí nebudou nízké, přesto do toho chceme jít. Pokud chcete podpořit iGoogle a Google reader alternativu, můžete nám pomoci skrze startup server na adrese http://igg.me/at/mywebgrid/x/3573425 . Za Vaše donaty dostanete hodnotné dárky, takže to není žádné žebrání :) Můžete nás také sledovat na facebooku na adrese http://www.facebook.com/igooglereplace no a nebo twitteru na: http://twitter.com/iGooglereplace . Naše oficiální stránka pak je http://mywebgrid.com :) Díky a budeme se těšit ;)