Odstranění reklam z Kindle PaperWhite

Kategorie: Tipy & triky
Odstranění reklam z Kindle PaperWhite

Návod na odstranění reklam (special offers) ze čtečky knih Amazon Kindle PaperWhite.

Odstranění reklam z PaperWhitu je hodně podobný jako u Kindle 4. K odstranění reklam budeme potřebovat Jailbreak (pro PaperWhite) a balík s potřebnými soubory.

Prvním krokem je samozřejmě rozbalení staženého balíku (v něm najdete PuTTYPortable což je SSH klient, kterého budeme potřebovat k připojení na PaperWhite a USBNetwork pro Paperwhite). Soubor update_usbnet_0.7.N_install.bin nakopírujeme přes USB kabel do kořenového adresáře PaperWhitu, odpojíme od PC a zaktualizujeme (Menu -> Settings -> Menu -> Update Your Kindle). Tím se nám nainstaluje potřebý USB Network a čtečka se restartuje. Nyní na úvodní obrazovce (tam kde se zobrazují knihy) dáme vyhledat ;un. PaperWhite nyní připojíme opět k PC a ten se detekuje jako RNDIS\Ethernet card (možná bude potřeba nainstalovat ovladač - použijeme soubor linux.inf, pokud by byl stále problém s ovladačem můžu ještě doporučit WorkCentre 5632/5638).

PaperWhite jako síťová karta

PaperWhite se nám nyní bude tvářit jako síťová karta (v síťových připojeních - viz obrázek). Klikneme pravým na tuto síťovou kartu a nastavíme ji IP adresu 192.168.15.222 a masku 255.255.255.0. Nyní spustíme Putty (nebo jiný, libovolný SSH klient) a připojíme se na adresu 192.168.15.244 (jako uživatel root). Do příkazového okna Puttyho zadáme tyto příkazy (každý příkaz oddělujeme klávesou enter). Po zadání všech příkazů se odpojíme od PaperWhitu (příkaz exit), odpojíme ho od PC a restartujeme (Menu -> Settings -> Menu -> Restart). Po restarotvání PaperWhitu se již nebudou zobrazovat reklamy jako spořič, ale klasické spořiče jako u verze bez reklam. Na hlavní obrazovce však zůstane malý proužek s textem abychom PaperWhite připojili k WiFi (i po připojení zůstane jen proužek, bez reklam - viz obrázek).

PaperWhite bez reklam

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Postup funguje aj u Paperwhite 2. vdaka 🙂
odpovědět
Mrkněte sem:
http://www.eboocek.cz/2014/02/cestina-pro-kindle-paperwhite-2/#comment-1769

podle tohoto návodu mi na podpoře amazoonu sami vypnuli reklamu během 2 minut :-) stačí říct, že nebydlíte v USA a tudíž nevyužijete nabídku Special offers :D
odpovědět
Dobrý den,
prosím o informaci, zda uvedený postup funguje i pro Paperwhite 2, firmware Kindle 5.4.3.2, s doinstalovanou češtinou. Případně o radu či odkaz, kde najít postup pro PW 2. Děkuji!
Tesy
Dobrý den, JailBreak jsem zkoušel na nižším FW (tuším že 5.3.0). To jestli bude fungovat na novějším nemám jak vyzkoušet. Podle souborů by to však jít mělo (tedy pokud v Amazonu tuto chybu neopravili).
odpovědět
Zdravím, nezkoušel jste to někdo na Paperwhite 2?