Obstarávání si obsahu pro Kindle

Kategorie: Tipy & triky
Obstarávání si obsahu pro Kindle

Pár možností jak a kde si obstarat čtivo pro Amazon Kindle a jiné čtečky elektronických knih.

Jedná se ovolné navazování předchozího dílu - Amazon Kindle 4.

Jak dostat knihu do zařízení

Možnosti jak dostat "fyzicky" knihu do Kindlu jsou dvě - respektive tři.

1. Možnost je pomocí USB kabelu dodavaného s čtečkou. Stačí Kindle připojit k počítači, kde se zobrazí jako zařízení s vyměnitelným úložištěm. Do složky documents v zařízení tak pak stačí nakopírovat námi vybrané knihy a vše je hotovo.

2. Možnost je pomocí e-mailu. Stačí zaslat e-mail s přílohou, která bude obsahovat vámi vybranou knihu na Váš kindlovský e-mail, který automaticky získáváte při registraci u Amazonu. E-mail je ve tvaru vasnick@kindle.com popřípadě vasnick@free.kindle.com. Po odeslání e-mailu jej Amazon zpracuje a po chvilce přidá přílohu do Vaší Kindle knihovny. Pak stačí Kindle připojit k Wi-Fi a ten si následně knihu stáhne z knihovny.
TIP: Pokud u e-mailu uvedete jako předmět slovo "Convert" (bez uvozovek) tak se přidaná příloha překonvertuje na formát pro čtení v Kindle (vhodné například pro textové PDF, DOC apd).

3. Možnost je pomocí FTP přenosu. Tato možnost je ale dostupná pouze v alternativním firmwaru Duokan. Stačí z menu vybrat možnost "Data Transfer", kdy se vám zobrazí IP adresa zařízení, kterou když zadáte do nějakého FTP klienta a připojíte se na ní tak můžete přenášet soubory přes Wi-FI podobně jako přes USB (do složky documents).

Odkud získat knihu

Časopisy a denní tisk (například VTM, iDnes) mají elektronickou verzi svých výtisků. Stačí se tedy přihlásit pro odběr, odběr potvrdit v nastavení vašeho účtu u amazonu v sekci "Personal Document Settings" položka "Approved Personal Document E-mail List" a každé ráno si pročítat denní elektronický tisk.

VTM.cz pro čtečky elektronických knih
E15.cz pro čtečky Kindle
Zpravodajství iDNES.cz na Kindle

Dále je možnost využít službu Klip.me, která umí exportovat RSS novinky z Google Readeru. Taky je dobrý bookmarklet od té samé služby do prohlížeče, kdy si můžete právě rozečtený web odeslat rovnou do Kindle a vklidu si ho dočíst ve čtečce. Bookmarklet samozřejmě podporuje většinu nejčastěji používaných prohlížečů.

Pro "obyčejné" čtivo (blogy) není špatný web agregátor blogů, který ve spojení s RSS vám obstarává pohodové čtivo "obyčejných" uživatelů.

Knihy začínajících autorů můžete nalézt na ebook forum.

Existují i elektronické mapy, pro čtečky ve formátu mobi a epub.

Seznam dalších zdrojů ke čtení můžete najít například na ecti.cz.

V posledním díle zveřejním par triků jak si například ulehčit práci s Kindlem.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.