Instalace Duokan na Kindle 4

Kategorie: Tipy & triky
Instalace Duokan na Kindle 4

Popis jak jsem instaloval alternativní FirmWare Duokan na čtečku elektronických knih Amazon Kindle 4 WiFi.

Prvně bych chtěl říct, že instalace tohoto FirmWare (FW) není složitá a teoreticky je i bezpečná, ale za případné poškození přístroje odpovídáte vy.

K instalaci tohoto alternativního FW budeme samozřejmě potřebovat čtečku Kindle (v mém případě je to Kindle 4 s WiFi bez klávesnice) datový kabel na propojení čtečky s PC a balík s alternativním FW (na stažení zde). Duokan pro Kindle Touch je ke stažení zde (od čtenáře Perzo).

O FirmWaru

Tento firmware poskytuje rozšíření čtečky o podporu dalších formátu jako EPUB, DOC, lepší zobrazení a rychlejší čtení (větších) PDF souborů. Nevýhodou tohoto FW je (zatím) absence webového prohlížeče. Do Duokanu lze taky nahrávat vlastní spořiče, fonty, slovníky a překlad rozhraní.

Instalace FirmWaru

1. Čtečku připojíme k PC pomocí datového USB kabelu do módu pro přes souborů. Po připojení se nám zobrazí jako vyměnitelný disk.
Kindle

 

2. Z balíku s alternativním FW nakopírujeme všechny soubory a složky do rootu čtečky (mezi složky .active-content-data a documents).
Kindle

 

3. Nyní odpojíme čtečku od PC a restartujeme ji ([Menu] - Settings  - [Menu] - Restart).
Kindle Restart

 

4. Čtečka se nám restartuje a vstoupí do System Diags módu. V tomto módu vyberem položku D) Exit, Reboot or Disable Diags.
Kindle Diag

 

5. V další nabídce vyberem znovu možnost D) Disable Diagnostics.
Kindle Disable Diagnostics

 

6. Potvrdíme vypnutí diagnostiky.
Kindle disable diagnostics

 

7. Začne probíhat instalace alternativního FW. Po nainstalování se nám Kindle restartuje.
Kindle kopírování souborů

 

8. Nyní máme při startu čtečky na výběr mezi Duokan (zvolíme tlačítkem [Zpět]) nebo originálním FW od Amazonu (tlačítko [Domů]). Po výběru FW máme čtečku opět připravenou k používání, buď s originálem a nebo s Duoakenm.

Po instalaci

Po nainstalování Duoakanu je dobré změnit jazyk (z čínštiny nebo co to je) na angličtinu. To lze jednodušše v nastavení. Zmáčkneme tedy [Menu] a vybereme (poslední) možnost 设置 (System Settings) a pak dále předposlední možnost z rolovacího seznamu na první stránce 语言 (Language). Pokud by vám nevyhovovala angličtina, je možnost doinstalovat i češtinu (autor češtiny je Budulman z amazon fóra). Ta lze stáhnout z ulož.to. Stačí pak soubor Česky.txt nakopírovat do DK_System/xKindle/res/language. Podobně lze doinstalovat i slovenština. Tu lze stáhnout z webu překladatele (instaluje se stejně jako čeština). Taky je dobré zkontrolovat poslední aktualizace - to lze v System Settings položkou System Update.

Pokud zjistíte že z jakéhokoliv důvodu Duokan pro vás není, lze jednoduše odinstalovat v System Settings na třetí stránce, poslední položka Uinstall.

Připojení k WiFi

Domovská obrazovka

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Jak konkrétně nastavit v duokanu interval otáčení stránek? Je možné se kouknout přes PC do jeho vnitřku a nějak to nastavit?
odpovědět
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možno systém duokan instalovat do Kindle Touch 6?
Děkuji.
odpovědět
... tak odstavce vyřešeny. Nesmí se to zkošet nastavit v celkovém systému.
Zvolí se volba "stránka", tam se vleze na "styl odstavců", zvolí vlastní a v něm se nastaví potřebné. A ono se to i uloží...
odpovědět
.. není už něco, aby se mohly nastavovat vlastní odstavce?
Myslím, aby se nastavení opravdu uložilo..
odpovědět
Udělal jsem mikrosajtu pouze o instalaci Duokanu a jeho počeštění, aktuální pro poslední verzi (2014): duokan-cesky.blogspot.cz
odpovědět
Dovoluji si nabídnout svoji verzi češtiny pro DUOKAN 2013 😄 (verze 2.4/26452

http://duokan.blogspot.cz/
odpovědět
Urobil som menšiu aktualizáciu, ako predlohu som použil najnovšiu verziu anglického prekladu. V českom preklade pár veci chýbalo. Nepreložené ostali už asi len chybové hlášky a BOOKSTORE.
Odkaz je ten istý :)
odpovědět
Super, dnes som Duokan objavil a strašne sa mi zapáčil a tak som si ho aj hneď preložil :)

Samozrejme som použil už spomínanú češtinu ako základ :)

http://www.dok.rwan.sk/index.php?dir=Preklady/&file=DUOKAN-Slovak.txt
Tesy
Super 🙂 přidal jsem tedy odkaz na stažení slovenštiny do článku.
odpovědět
Dík, funguje v pohode. Keď bude trochu času, naučím ho po slovensky :-)
Tesy
Jsem rád že vše funguje :) Hodně úspěchů se slovenštinou!
odpovědět
Ahojte, nainštaloval som Duokan bez problénov, ale odkaz na tú češtinu nefunguje. Neviete prečo? Dík za odpovede.
Tesy
Těžko říct, provedl jsem reupload zde na web, můžete tedy zkusit použít http://tlukas.eu/misc/Cesky.zip
OK, dík, skúsim
odpovědět
Díky za návod, nainstaloval jsem včera bez problémů Duokan na Kindle 4,nejnovější verzi sw-K4( None Touch and K4 black)2013-04-12.24260.rtm.
software je určitě lepší než původní Kindlovský, instalace zabrala 10 minut, není se třeba bát. Ale sw nezobrazuje jiné knihy než ve formátu .mobi a .pdf. PDB a EBUP jakoby neviděl. Nevíte ,v čem je problém ?Díky
Tesy
Zkoušel jsem hledat něco na internetu a na tento problém jsem nenarazil tak nemůžu poradit.
odpovědět
Prosím pro jakou verzi FW je tato ver. Duokanu určena?
Mám od výrobce v Kindle Black (Označovaný jako kindle 5) předehranou FW5.3.1 mám downgradovat a kde starší verze najdu prosím? Děkuji za případnou odpověď,M
Tesy
Duokan je určený pro Kindle 4 (v jakékoliv barevné variantě), FirmWare 5.3.1 má ale Paperwhite. Pokud tedy máte opravdu Kindle 4 tak žádný downgrade není třeba.
odpovědět
Myslím, že se málo zdůrazňuje, že má Duokan možnost přenosu souborů do PC přes wifi - Duokan funguje jako ftp, dá se k němu připojit přes PC eplorer nebo i Total commander. Při registraci získáte adresu ...@iduocan.com, na kterou je možné nechat si zasílat periodika nebo si tam poslat něco z PC e-mailem. Kromě toho také funguje rozšíření do Chrome - Send it to Kindle/Duokan.
Tesy
Je pravda, že se Duokan stále vyvíjí (což je jen dobře), ale už nemám důvod jej používat. PDFka jsem začal převádět takže mi už na čtení stačí "obyčejný" Kindlovský firmware. :)
Strana: 1 2 další »