Opera se vrací

Kategorie: Úvod
Opera se vrací

Opera přináší staro-nové funkce, které spoustě uživatelů chyběly.

Vývojáři Opery před cca půl rokem ukázali Operu ve verzi 15, která měla nové jádro - Webkit. Touto novou větví ovšem skončilo vše, na co jsme byli z Opery zvyklí - neuměla defakto nic. Vývojáři proto postupně na této nové Opeře pracují a vydávají nové a nové verze (aktuální je verze 18, a verze 19 Next). Nyní tedy nadchází čas, kdy se pomalu začínají vracet do Opery funkce, které považuji za skoro samozřejmost - synchronizaci a záložky.

Opera ve verzi 19 (Next) tedy umí synchronizaci mezi více prohlížeči, zatím jen experimentálně (lze povolit v opera://flags/#sync). Synchronizace neprobíhá tak jak jsme byli zvyklí, ale nyní se synchronizuje pouze rychlý přístup, osrdičkované stránky a vyhledavače. Podpora pro synchronizaci ostatních dat by měla přibývat postupně s novějšími verzemi.

Opera sync

Další novinkou je lišta záložek. Není to žádná novinka, touto lištou disponuje i prohlížeč Chrome. V Opeře navíc má o pár pixelů větší výšku, takže zabere více místa (alespoň ve výchozím motivu).

Poslední novinkou je přidání možnosti v nastavení pro pokročile uživatele. Zatím se dá nastavit vypnutí 1 pixelové mezery v horní části okna, přizpůsobit počet řádků na rychlém přístupu a skrýt vyhledávací box na rychlém přístupu.

Opera se tak zase posunula o krok blíže k použitelnému prohlížeči. Mi k spokojenému používání, ale stále chybí plná synchronizace (ideálně podobná z Chrome, kdy se synchronizuje spousta věcí) a hlavně klasické normální záložky.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.