Notebooky Lenovo

Kategorie: Úvod
Notebooky Lenovo

Lenovo vyrábí velmi kvalitní notebooky ovšem i ty potřebují někdy opravu.

Lenovo je jedna z největších firem vyrábějící počítače (respektive notebooky). Firma vyrábí poměrně kvalitní notebooky - má hned dva modely v žebříčku  Top 10 nejlepších notebooků (dle webu PCMag). Z toho jeden je řady IdeaPad, která je zaměřena především na běžné uživatele. Lenovo má dále řadu ThinkPad (notebooky původně IBM), která cílí především na business zákazníky. Jedná se o velmi (designově) konzervativní notebooky - hranaté a černé (viz obrázek), ale však velmi kvalitní jak po stránce zpracování tak po stránce zabezpečení. O jednom revolučním ThinkPadu (T61) si můžete přečíst v článku na webu servisnotebooku. Zajímavosti této řady je i certifikát pro použití na ISS.

Lenovo ThinkPad T61

Bohužel i notebooky tohoto výrobce mají občas vady - například poškozený HDD, display nebo základní deska. Problémy se základní deskou mají především modely E420 a E520. Na pozáruční servis Lenovo se na našem trhu zaměřuje několik firem a volbu té ideální nechávám na Vás. Doporučuji však zvážit dobře, protože někdy oprava poškozené základní desky může vyjít dráže než koupě nového notebooku.

Dalším problémem vyskytující se (nejen) u notebooku je havárie pevného disku. U notebooku k tomu dochází zpravidla častěji, protože notebook často cestuje a disk tak je vystaven otřesům, teplotním rozdílům. Spousta uživatelů notebook nosí i do postele, kde se ucpávají větrací otvory a notebook se začne zahřívat a teplota (nejen disku) roste podstatně rychleji než když je položen na pevné podložce. Záchranou dat z HDD se opět zabývá několik firem (většinou specializovaných) a tato operace nebývá nijak levná. Záchranu dat si můžete zkusit i v domácích podmínkách například pomocí programu TestDisk, o kterém jsem psal krátký návod (a na internetu jich naleznete určitě mraky, protože se jedná o dost oblíbený program). Toto se ovšem odvíjí od míry poškození disku. Pokud je jen například poškozena tabulka oddílů, nebo se disk nedetekuje v systému můžeme se pokusit o opravu sami. Pokud je však disk poškozen hardwarově (například pádem) tak toto ve většině případů doma neopravíme.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.