Nokia Lumia a duplikace souborů

Kategorie: Úvod
Nokia Lumia a duplikace souborů

Na své Lumii jsem narazil na problém v audio přehrávači - duplikuje některé písničky. Jak tento problém řešit, naleznete v tomto článku.

S Lumií 520 funguji již přes 3/4 roku a jsem s ní, potažmo s Windows Phone velice spokojený. Měnil bych jedině za vyšší řadu Lumie. Bohužel nedávno se mi stala poměrně nemilá chyba. V přehrávači hudby se mi začaly písničky duplikovat. Ne všechny a ne stejně. Některé písničky byly v přehrávači jen jednou, některé i 7x. Při pokusu odstranit jednu z verzí písničky se odstranila ta původní (uložená na paměťové kartě) takže ty zbylé byly nefunkční.

První co mě napadlo byl formát karty, udělal jsem tedy zálohu a formátoval v telefonu. Následně jsem písničky překopíroval zpět, ale problém přetrvával stále. Tak jsem ještě raději zkusil formátovat kartu ve čtečce karet. Pokud byste chtěli jít na to podobně, tak formátuje na FAT32 nebo na exFAT (NTFS Lumie nepřečte). Bohužel ani toto nepomohlo.

Napsal jsem tedy do české Nokie. Pánové z Nokie mi odepsali, že si mám koupit kartu značky Nokia (nyní mám Kingston). Takže takový slušný GTFY, prozákaznický přístup jako prase. Kupovat novou kartu, když ta stará je funkční se mi zrovna nechtělo tak jsem začal hledat na internetu.

Pokud do Googlu zadáte dotaz lumia duplicate files tak naleznete opravdu spousty těchto problémů. Tento problém se vyskytuje dokonce i když nepoužíváte paměťovou kartu, takže výměnu karty neshledávám jako účinné řešení. Je možné, že se písničky nebudou duplikovat, ovšem za půl roku může být situace opět stejná.

Nokia Lumia

Naleznete spousty různých řešení, od formátování karty, po restarty a podobně. Řekl bych, že i softwarový reset telefonu do výchozího nastavení by pomohl, ale komu by se to chtělo dělat, když už má za tu dobu telefon přizpůsobený. Jako funkční řešení mého problému se jeví přejmenovat složku s hudbou. Do teď jsem hudbu vkládal do složky Music na paměťové kartě. Pokud si ale vytvoříte na kartě jinou složku (například Hudba) a začnete si písničky dávat do ní (a všechny z Music překopírujete) tak problém odstraníte. Písničky máte opět v přehrávači jen jedenkrát a žádnou novou kartu kupovat nemusíte.

Na internetu jsem narazil, že tento problém se netýká jen písniček, ale někdy i fotek a videí. Řekl bych, že oprava bude podobná, akorát místo Videos si novou složku přejmenujete například na Videa.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.