Letní semestr - zhodnocení

Kategorie: Úvod
Letní semestr - zhodnocení

Letní semestr je úspěšně za mnou

Podobně jako zimní semestr je (konečně) za mnou i ten letní. Tento semestr se mi zdál ve většině případů lehčí oproti předcházejícímu. Nevím, jestli to bylo lehčími předměty, tím že jsem si zvykl nebo tím, že mě většina předmětů i bavila. Průběh semestru byl normální tedy střídalo se období pohodovější, kdy tam stačilo jen chodit a období kdy byly nějaké testy, projekty a podobné záležitosti, kterým člověk musel obětovat čas a energii. Nyní již k samostatným předmětům...

Aula VŠB-TUO

Úvod do komunikačních technologií

O tomto předmětu budu psát jako první, protože mi za tento semestr (a defakto celý rok) přišel nejzajímavější. Obsahem předmětu bylo sloučení několika předmětů a následný (opravdu) rychlý průlet komunikační technikou. Je pravda, že první cca třetina byla taková nudnější. Obsahem této třetiny byla spousta teorie a taky nějaké vzorce a další ne zrovna moc záživné věci. Zbylé dvě třetiny byly už opravdu zajímavě. Druhá třetina byla zaměřena na telefonní systémy a VoIP a poslední třetina na počítačové sítě. Celkově tento předmět tedy hodnotím velmi kladně.

Algoritmy II

Tento předmět byl volné pokračování předchozích Algoritmů I ze zimního semestru. Očekával jsem podobný harmonogram, avšak ten byl jiný. Každé cvičení bylo ústní zkoušení z jedné otázky (z celkem 25ti). Otázky nebyly většinou nijak složité a daly se vpohodě naučit. Dále oproti minulým algoritmům ubyly testy na cvičení a přibyl projekt. Programovalo se opět v C (C++), kdy jsme se zaměřili především na objektově orientované programování. K zakončení tohoto předmětu patřily binární (a další různé) stromy. Ukončení tohoto předmětu bylo bezproblémové :)

Logické obvody

S podobným předmětem jsem se setkal už na střední škole (cca 3 roky), takže jsem se na to i těšil. Úvodní hodiny tohoto předmětu byly takové nudnější. Řešil se totiž převod mezi soustavami. Dále už to začalo být zajímavější. Začaly se dělat Booleovské funkce a Karnaughovy mapy. Po tomto učivu přišel na řadu první projekt, který se týkal minimalizace funkcí a následné fyzické zapojení funkce. Tento projekt byl asi nejzajímavější za celý semestr. Tímto však skončila zajímavost celého předmětu. Až do konce semestru se probíraly všelijaké metody kódování (na to byl zaměřen i druhý projekt) a další hrátky s čísly. Kupa teorie, ve kterých jsem neviděl nějaké další uplatnění. Naštěstí díky státním svátkům odpadly 3 cvičení tak se to utrpení o něco zkrátilo :) Zkouška byla opět bez problémů.

Matematická analýza pro IT

Tento předmět jsem si nechal jako poslední, protože byl (určitě nejen) pro mě nejhorší. Na začátku semestru jsem si říkal, že když je jen za 7 kreditů a jednu matematiku (lineární algebru pro IT) jsem za 8 kreditů udělal tak s tím nebude problém. Opak se stal bohužel pravdou. Začalo to výběrem ne zrovna dobrého cvičícího, který mi vůbec nesedl. Celý půlrok jsem tedy tak nějak přežíval a vždy jsem se těšil na středečních 14:01 (ve 14h mi končilo cvičení). Naštěstí 3 středy odpadly tak rázem ze 14 týdnů semestru bylo týdnů jen 11. Se zápočtem nebyl problém, problém nastal ve zkouškovém. První zkouška byla katastrofa. Na druhý termín jsem se doučil potřebné věci, avšak k úspěšnému zakončení předmětu mi chyběl jeden bod, tak jsem musel jít na třetí pokus. Třetí pokus naštěstí vyšel a já úspěšně zakončil celý semestr :)

Nezbývá mi tedy popřát všem studentům taktéž úspěšné zakončení školního/akademického roku a fajn prázdniny!

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Máš můj obdiv Tesy, tohle bych nedala ani za nic :D
Tesy
Každý je na něco :) já bych třeba nedal ty předměty, kde je podstata znát strašně mnoho věcí z paměti, které nedávají příliš smysl - dějepis, zeměpis apd :)