Zimní semestr - zhodnocení

Kategorie: Úvod
Zimní semestr - zhodnocení

Zimní semestr je úspěšně za mnou

Začátek byl docela náročný, než si člověk zase zvykl na brzké vstávání a "něco dělání" ve škole po dlouhé pomaturitní pauze (cca 3 měsíce). Prvních pár týdnů uteklo poměrně rychle. Během nich jsem stihl pochytit několik věcí a zjistit jak to kde chodí. Po prvním měsíci ve škole přišly první testy, které víceméně nedělaly problém a následovalo dalších pár týdnů (+- 5) kde byla "pohoda". Po delší odmlce, kdy se po nás skoro nic nechtělo (krom nějakých domácích úloh) přišla druhá várka testů, která byla opět bez problémů. Nyní se však začaly blížit zápočty tak ta pohoda ani tak nenastala. Velká část profesorů nám chtěla zpříjemnit zápočtový týden tak zápočty udělali o týden dřív, aby jsme toho neměli hodně. Bohužel toto udělala většina profesorů tak nakonec týden před zápočťákem byl náročnější než celý zápočťák. Do toho přišly úlohy ze základů programování a taky semestrální projekt z toho samého předmětu. Určil jsem tedy priority, kdy co dělat a všechno se stihlo v pohodě a zápočty jsem získal všechny před Vánoci.

Teď ale končila ta "lehčí" část (do zkoušek vydržet na VŠ prý není problém ;)) - začínalo zkouškové období. Říkal jsem si, že celé Vánoce se budu připravovat, ale nakonec to všichni známe - místo připrav jsem prokrastinoval a do školy jsem neudělal defakto nic a začal jsem až po Novém roce. Zkoušky byly bezproblémové, akorát jsem si udělal pár problémů sám. Při první zkoušce z algoritmů jsem jednu otázku špatně pochopil a ve druhé hledal zbytečné složitosti, což mi strhlo hodně bodů a zkoušku jsem neudělal a musel jí opakovat. Další zkoušku z lineární algebry jsem udělal na poprvé, ale celkově za celý semestr jsem měl málo bodů (pod 51) tak jsem musel jít znova, abych nabral na zkoušce více bodů. Poslední zkoušku ze základů elektroniky jsem udělal napoprvé.

Až do dneška jsem měl dvoutýdenní pohodu, kdy jsem nemusel nic pro školu dělat (kromě tvorbu rozvrhu) a celý semestr hodnotím velice kladně. Na začátku jsem ani nedoufal, že všech 30 kreditů nasbírám, protože se to zdálo jako nemožný cíl. Nakonec tedy všem vysokoškolákům přeji hodně úspěchu v dalším semestru a vlastně v celém studiu ;)

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.