Eurotrip 2

Kategorie: Úvod
Eurotrip 2

Aneb vlastně to vůbec neměl být Eurotrip, teďkom jsme se vydali na jih.

Letošní pozdější dovolenou jsme pojali v podobné duchu jako v předloni s Eurotripem. V původním plánu pro letošní rok bylo prozkoumání Slovinska. Pokud však jedete na dovolenou autem a nemáte nikde nic dopředu domluvené, jste pánem svého času a trasy, což se přihodilo a opět se z toho stal Eurotrip.

Sestava nám zůstala stejná (všichni to evidentně přežili bez větších následků), projeli jsme Rakouskem, Slovinskem, Itálii a Chorvatskem (cca 2 500 km). Původní trasa byla následující - Mapy.cz.

Den první - Česko/Rakousko

Z Ostravy jsme vyrazili ráno dopoledne směr Vídeň. Postupným přibližováním k Vídni jsme změnili směr na Hallstatt. Ještě před Hallstattem jsme se zastavili ve vesnici Traunkirchen u jezera Traunsee. Počási zrovna nepřálo - bylo chladno, po dešti a s oparem. Každopádně i tak jsme se zde zastavili a prošli se do centra vesnice a k jezeru. Poté dále pokračovali směr Hallstatt.

Jezero Traunsee

V Hallstattu opět pršelo a doprava kolabovala pod náporem autobusů s turisty, proto jsme se rozhodli zde ani nezastavovat a nakonec jsme ho jen projeli. Jelikož se pomalu blížil večer, začali jsme hledat ubytování, opět přes Airbnb. Ubytovali jsme se v městě Radstadt.

Den druhý - Rakousko/Slovinsko

Po probuzení v Radstadtu jsme si prošli město, byl víkend a docela brzká hodina takže byly ulice skoro prázdné. Počasí se podobalo tomu výše na fotce, vrcholky kopců se tak schovávaly v mlze. Rozhodli jsme se pokračovat dále směrem k hranicím se Slovinskem. Zastavili jsme se tak v městě Villach, které je nedaleko hranic. Město si opět prošli, zde nám již počasí přálo a bylo celý den nádhěrně.

Villach

Nad městem se nachází zřícenina hradu, kterou jsme také navštívili. 

Burgruine Landskron

Poté jsme již pokračovali dále do Slovinska, konkrétně do vesnice Kranjska Gora, která leží na kraji národního parku Triglav. Vesničku jsme si docela rychle prošli a začala shánět ubytování. Tentokrát jsme volili ubytování přes aplikaci Booking.com a ubytování našli v nedaleké obci Mojstrana. Po ubytování jsme ještě vyrazili do Triglavského národního parku k vodopádům Peričnik.

Vodopády Peričnik

Den třetí - Slovinsko/Itálie

Třetí den nastal zlom. Po předchozích zkušenostech s aktuálním počasí v Rakousku/Slovinsku, kdy se mění každou chvíli jsme usoudili, že návštěvu národního parku bude lepší přesunout na vhodnější dobu (teplejší počasí, více denního světla) tak jsme se rozhodli vydat směrem do Itálie - Benátek. K přejezdu do Itálie jsme si vybrali Ruskou cestu (výstup do cca 1650 m.n.m.) z Kranjske Gory. Cesta to byla nádherná, věřím že i plná výhledů, akorát my jsme stoupali celou dobu do mlhy. Cestou jsme se zastavili v Soči u Velikých koryt.

Veliká koryta

Poté jsme již bez zastavení pokračovali do Benátek. Tam jsme zaparkovali v parkovacím domě hned za přejezdem do města. Očekávali jsme prázdné město - byl pracovní týden a úplně mimo sezónu, opak byl však pravdou. I přes to bylo v Benátkách spousta turistů. Na druhou stranu, je zde strašně moc různě širokých uliček, takže se dá v pohodě v nich ztratit a zbavit se tak lidí. Ovšem na náměstích a v hlavních ulicích je i tak spousta lidí.

Benátky

Pokud srovnám Benátky s Amsterdamem, což jsou podobná města, jsou určitě hezčí. Cestou z Benátek jsme se zastavili na písečné pláži v Bibione. Zde již nečekaně nebyli žádní turisté :-) Nocleh jsme si zajistili v městě Triest.

Den čtvrtý - Itálie/Slovinsko/Chorvatsko

Po probuzení jsme si prošli město, relativně klidné s menším počtem turistů, než na který jsme byli zvyklí z Benátek. Jedná se o přístavní město naproti pláže Bibione, na které jsme byli předešlý den.

Triest

Po projití města jsme vyráželi směr slovinský Piran. Město Piran je jedno z mála slovinských měst, které leží u moře a zároveň z těchto měst je nejzápadnější. Parkování v centru města je velice obtížné, doporučujeme zaparkovat v parkovacím domě před vjezdem do města. Centrum není příliš rozlehlé a dá se projít za pár hodin.

Piran

Jelikož se z našeho původního plánu poznat Slovinsko stal tak nějak Eurotrip, rozhodli jsme jet ještě do Chorvatska, konkrétně do města Pula. V Pule jsme měli zajištěný nocleh a po delší cestě jsme byli unavení takže jsme nechali projití města až na další den.

Den pátý - Chorvatsko/Slovinsko

Po probuzení jsme vyrazili směrem k aréně. Jedná se o amfiteátr umístěný v centru historického města. Poté jsme se ještě vyškrábali k pevnosti Mletačka nad Pulou. Z tohoto kopce je nádherný výhled na celou Pulu.

Pula Arena

Po prohlídce Puly jsme vyrazili směr Slovinsko, konkrétně Lublaně. Zároveň jsme tak nějak tušili, že to bylo poslední z teplých měst, kde se dalo chodit relativně po lehku.

Po příjezdu do Lublaně začalo zase pršet, naštěstí se jednalo o krátkou přeháňku tak nám pak nic nekazilo prohlídku hlavního města Slovinska. Na to, že se jednalo o hlavní město a my byli v centru tak jsme si tuto skutečnost vůbec neuvědomovali, město působilo klidným dojmem.

Lublaňský hrad

Po prohlídce Lublaně jsme vyrazili do Mariboru, tam jsme dorazili k večeru takže jsme stihli jen ubytování a večeři.

Den šestý - Slovinsko/Rakousko/Česko

Ráno v Marioru pršelo, naštěstí během dopoledne ustál a my mohli vyrazit na obhlídku města. Maribor na nás působil stejně klidně jako Lublaň, akorát je město podstatně menšího měřítka. Velice klidné město bez všudypřítomných turistů.

Maribor

Poslední plánovanou zastávkou našeho výletu byla Vídeň. Vídeň se nachází v eko-zóně, kde je opět regulován průjezd vozidel. Proto jsme zaparkovali na okraji města a dále pokračovali MHD. Samozřejmě i tady nás zastihl déšť, naštěstí se jednalo jen o krátkou přeháňku. I přes to, že ve Vídni jsme byli ve všední den, bylo všude spusty lidí a turistů. Počtem turistů by určitě Vídeň překonala i Benátky.

Vídeň

Galérie z tohoto výletu je k nahlédnutí zde.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.