Dny NATO 2014

Kategorie: Úvod
Dny NATO 2014

Fotoreport ze Dnů NATO konaných 20. a 21. září v Mošnově.

Stejně jako vloni jsem byl i letos na dnech NATO. Pokud jsem již loňský ročník hodnotil, že byl slabý, nevím jak hodnotit tento ročník, který byl ještě slabší. Statické ukázky se změnily jen minimálně, o nějaké novější technice se moc hovořit nedá. Dynamické ukázky na ploše 2 jsou defakto každý rok stejné (psovodi, sebeobrana). K ploše dynamických ukázek 1 je přístup složitější (bývá tam dost lidí). Jedině s čím se mohl letošní ročník rovnat těm předcházejícím je počet diváků, který podle organizátorů byl okolo 225 000 lidí.

Letové ukázky taktéž moc nenadchly. Úplně chyběla nějaká akrobatická letka. Čekal jsem od tří "Demo teamů" nějakou akci, ovšem každý demo team se skládal pouze z jednoho pilota (na obloze byl tedy vždy jeden stroj). Taktéž nedokážu říci, co mělo být nějakým větším lákadlem tohoto ročníku. Podle organizátorů to měl být konvertoplán CV-22B Osprey, který měl a neměl zůstat v Mošnově (to se měnilo po celý den). Ten zůstal nakonec pouze v sobotu, ukázal 2x průlet nad letištěm a odletěl, takže o nějakém lákadle se hovořit moc nedá.

Kdyby se v dalším ročníku opět předvedla (alespoň na statice) nějaká technika USA či dalších států (nemluvím teď o Polsku či Slovensku), nějaká ta akrobatická letka tak by to bylo fajn. Fotografie si můžete prohlídnout na Picase.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Arxeiss
To, že tam letos nebylo žádné "lákadlo" je velmi subjektivní. Pro mě, který tam už taky chodím nějaký ten rok tam "nic nebylo". Ale je to taky tím, že se o tuto techniku nezajímám nějak extra.

Pro mnoho lidí to ale určitě byl super zážitek, protože oni ocení i věci, které lajk jednoduše nepozná. Nemůžeš tam každý rok chtít nějaké akrobacie.

Dynamické ukázky ve vzduchu taky nevím o co vylepšit.. To nejde, max tak že by se katapultoval a stroj tam někde nechal jebnout o zem..