Dny NATO

Kategorie: Úvod
Dny NATO

Fotoreport ze Dnů NATO konaných 21. a 22. září v Mošnově.

O víkendu 21. a 22. září byly na Mošnovském letišti tradiční Dny NATO (13tý ročník). Letošní ročník byl slabší, obzvlášť v porovnání s minulýma dvěma. Oproti minulým ročníkům chyběla především zahraniční technika z důvodu finančních škrtů a tak se o většinu techniky postarala AČR.

Lákadlem tohoto ročníku byl nákladní letoun Ruslan, který zde měl mezipřistání při misích v Afganistanu. Dále návštěvníci této akce měli možnost poprvé shlédnout akrobatické vystoupení letky vrtulníků Patrulla ASPA. Podobně jako před 2 lety tak i letos zavítali na letiště Turkish Stars (turecká akrobatická letka). Vystoupení obou akrobatických letek bylo opravdu úžasné a piloti určitě předvedli maximum svých schopností i schopností strojů, na kterých létali. V rámci pozemních dynamických ukázek se předvedla i Univerzita obrany, jízdní policie z Ostravy, psovodi a další.

Jako každým rokem i letos bylo k vidění několik desítek statických ukázek bezpečnostních i záchranných složek.

Já fotil jen letecké dynamické ukázky (především tedy vystoupení Patrulla ASPA a Turkish Stars) všechny fotky si tedy můžete prohlédnout na Picase.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.