10 aplikací na Android

Kategorie: Úvod
10 aplikací na Android

Přehled deseti aplikací pro platformu Android, které by se Vám mohly hodit.

Po minulém článku s podobným tématem akorát pro Windows Phone přichází na řadu Android.

Calendar Widget

Calendar WidgetNázev vypovídá o celé aplikaci, jedná se tedy o widget kalendáře na domovskou obrazovku. Widget je propojený s kalendářem v telefonu a z něho taky zobrazuje události. Díky tomuto widgetu tedy máte kalendář stále na očích (displayi).

Stažení Calendar Widget

Dropbox

DropboxDropbox je cloudové úložiště (podobné jako například Google Drive) a tato aplikace je jeho klientem. Instalací této aplikace získáte přístup ke svému Dropbox účtu a ke svým souborů uloženým v Dropboxu. Můžete tedy sdílet fotografie z telefonu přímo do Dropboxu, upravovat, stahovat a nahrávat soubory na Dropbox.

Stažení Dropbox

ES File Explorer File Manager

ES File Explorer File ManagerJedná se o jeden z nejlepších souborových manažerů (podobně jako například Total Commander). Výpis souborů si můžete uspořádat podobně jak jste zvyklí z desktopových OS - seznam, ikony a detail. V případě detailu vidíte u každého souboru taky datum poslední úpravy nebo například velikost souboru. Aplikace taky obsahuje prohlížeč obrázků a videí a textový editor. Podobně jako Total Commander umí prohlížet sdílené soubory v LAN síti nebo se připojit k FTP serveru.

Stažení ES File Explorer File Manager

Feedly. Google Reader News RSS

Feedly. Google Reader News RSSAplikace, díky které si můžete číst novinky odebíráme pomocí RSS služby Feedly.


 

Stažení Feedly. Google Reader News RSS

Foursquare

FoursquareOficiální klient pro sociální síť stejného jména. Díky aplikaci můžete prozkoumávat nová místa ve vašem okolí, čekovat se na nich a soutěžit tak se svými kamarády.

 

Stažení Foursquare

GO Launcher EX

GO Launcher EXDalší z těch lepších aplikací. Díky tomuto launcheru získáte nové uživatelské prostředí, možnost se pohodlněji přepínat mezi domovskými obrazovkami. Launcher je taky skinovatelný a při instalaci GO Launcher EX Notification získáte možnost vidět informace o zmeškaném hovoru, přijaté SMS apd.

Stažení GO Launcher EX

Jízdní řády

Jízdní řádyPokud často cestujete nebo neradi luštíte klasické, papírové jízdní řády na zastávkách tak tato aplikace bude váš skvělý pomocník. Aplikace využívá databázi IDOSu takže krom vlakových a autobusových spojení můžete hledat spojení MHD ve všech městech. Aplikace umožňuje nastavení připomínek nebo třeba export jízdy do kalendáře.

Stažení Jizní řády

Kingsoft Office

Kingsoft OfficeKlasický balík kancelářských aplikací jak známe z desktopu. Umožňuje tvorbu a editaci dokumentů a prezentací. U této aplikace nechybí ani podpora formátu DOCX či XLSX. Dále aplikace podporuje i cloudové úložiště (výše zmiňovaný Dropbox nebo i Google Drive).

Stažení Kingsoft Office

Shazam

ShazamAplikace, s kterou můžete otagovat (nahrát) písničku (stačí jen její část) a ona vám řekne název a autora písničky s odkazy na Youtube.


 

Stažení Shazam

Sygic: GPS Navigation

Sygic: GPS NavigationJedna z nejlepších GPS navigací. Obsahuje hlasovou navigaci, upozornění na překročení maximální povolené rychlosti a další věci, na které jsme zvyklí z klasických navigací.

 

Stažení Sygic: GPS Navigation

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Jsem rád že existují takové osobní souhrny. Fajn tipy, díky!
odpovědět
Arxeiss
Jen bych dodal, že aplikace ES File Explorer je také super pro ROOTnuté telefony, protože dokáže převzít práva ROOTa a můžete prohlížet i systémové složky atd...