RPi Monitor na apache

Kategorie: Tipy & triky
RPi Monitor na apache

Návod, jak rozběhat webovou aplikaci RPi-Monitor na apache.

V dřívějším článku o softwaru na Raspberry PI jsem psal o RPi-Monitoru, což je parádní monitorovací webová aplikace. Využívám ji již delší dobu a můžu říct, že v této kategorii je asi nejlepší. Jediné co mi na ní vadilo, bylo to, že běží na svém daemonu. Tím využívá další prostředky, nutno používat další port a tak dále. Proto jsem hledal způsob, jak tuto aplikaci zobrazovat pod apachem (který již využívám pro další účely).

RPI monitor

RPi-Monitor má naštěstí dost nastavení, takže není problém ho upravit tak, aby běžel pod apachem. Prvně je nutno vypnout daemona, to se provede v souboru /etc/rpimonitor/daemon.conf. Stačí odkomentovat řádek daemon.noserver=1. V tom samém souboru je nutné nastavit webroot (tam kde budou webové soubory), v mém případě do této podoby daemon.webroot=/var/www/rpimonitor. Aby se úpravy projevily, je nutné restartovat tuto službu příkazem service rpimonitor restart.

Následně je nutné nakopírovat samotné soubory RPi-Monitoru do webového adresáře apache (ve výchozím nastavení /var/www). Soubory webu RPi-Monitoru se nachází v adresáři /usr/share/rpimonitor/web. Stačí je tedy zkopírovat pomocí příkazu cp -r /usr/share/rpimonitor/web /var/www/rpimontor.

Nyní, když se připojíme na adresu Raspberry PI a za lomítko přidáme rpimonitor (například https://10.20.30.40/rpimonitor) tak se nám zobrazí rozhrani RPi-Monitoru. Hlavní stránka (status) by již měla být plně funkční. Jediné co by ještě nemělo fungovat jsou statistiky.

Statistiky se nacházejí v adresáři /var/lib/rpimonitor/stat. Abychom k nim mohli přistupovat z webu, je nutné vytvořit soft link do webového adresáře RPi-Monitoru. To se udělá příkazem ln -s /var/lib/rpimonitor/stat /var/www/rpimonitor.

Nyní by již měl být RPi-Monitor plně funkční a běžet na webovém serveru apache (místo výchozího daemona).

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.