Windows 7 jsou v Česku rozšířenější než starší Visty, XP ale stále vládnou

Kategorie: Úvod
Windows 7 jsou v Česku rozšířenější než starší Visty, XP ale stále vládnou

Nová verze operačního systému Microsoftu Windows 7 v Česku překonala ve velikosti tržního podílu starší verzi Vista. Nejpoužívanější stále zůstávají Windows XP, která Microsoft prodával před Vistami. Vyplývá to ze statistik společnosti Gemius.

Na začátku letošního října měla Windows 7 přes 17 procent trhu a Visty 16 procent. Na konci loňského roku si téměř pětina lidí zobrazovala webové stránky v počítači vybaveném Windows Vista a Windows 7 byly čtyřikrát méně rozšířené.

ČR se zařadila mezi většinu států střední a východní Evropy, kde jsou Windows 7 druhým nejpoužívanějším operačním systémem. Ze všech těchto států jsou Windows 7 v současné době nejpopulárnější v Litvě, kde počet zobrazení generovaných tímto operačním systémem nedávno přesáhl dvacetiprocentní hranici, naopak nejméně rozšířený je v Polsku.

Nejpoužívanějším operačním systémem mezi českými uživateli internetu zůstávají stále Windows XP, ze kterých pochází přes 63 procent všech zobrazení webových stránek, nicméně jeho popularita v České republice neustále klesá na úkor novějších verzí Windows

Windows 7 jsou úspěšná díky povedeným funkcím

Za úspěchem systému Windows 7 stojí především povedené funkce, které nabízí oproti svým předchůdcům. Novinka totiž dokázala nabídnout rychlost, na jakou byli uživatelé zvyklí u oblíbených "xpéček" a zároveň atraktivní grafické rozhraní, jež bylo až do příchodu Windows 7 typické pouze pro Visty.

Při zahájení prodeje zaujal operační systém Windows 7 také svojí prodejní cenou. Nejvybavenější verze Ultimate se v České republice začala prodávat přibližně za sedm tisíc korun. To je takřka polovina sumy, za kterou se před třemi roky začala prodávat nejvyšší edice staršího operačního systému Windows Vista.

Nejnovější operační systém Windows 7 je nabízen v několika různých edicích, které v podstatě rozhodují o jeho funkcích a zároveň i pořizovací ceně. Vybírat je možné z variant Starter, Home Premium, Professional a Ultimate.

Zdroj

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.