WiGig - nástupce starého WiFi?

Kategorie: Úvod
WiGig - nástupce starého WiFi?

Firmy se předhánějí s představováním svých mobilních zařízení, od smartphonů až po tablety...

Firmy se předhánějí s představováním svých mobilních zařízení, od smartphonů až po tablety. Mobilita je krásná věc, ale vždy je limitovaná bezdrátovým připojením k internetu. Nejnovější zařízení pro běžnou práci i pro zábavu podporují WiFi s protokolem 802.11n, kde se uvádí rychlost 150Mbps.

Ale už se blíží další revoluce, naše stařičké WiFi bude nahrazeno novinkou WiGig. Neočekávejte nějaké malé navýšení rychlosti, ani zdvojnásobení, teoretická rychlost nové normy má být neuvěřitelných 7Gbps. Můžete si říct, že toto je už zbytečnost, ale pro streamování filmů přes bezdrát ve Full HD kvalitě bez potřeby kabelů je už pořádný důvod. WiGig bude pracovat na 60GHz, bohužel dosah této novinky není zatím znám.

První oficiální zařízení by mohla zasáhnout pulty obchodů již v polovině roku 2012. WiGig bude zpětně kompatibilní s technologií WiFi, nyní stačí pouze čekat, jak toto vše dotáhnou dokonce a jestli se neukáže něco lepšího a rychlejšího.

Zdroj

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Ahoj.
Osobne jsem velmi zvedavy, jak to s technologii WiGig dopadne. Velke omezeni vidim v pouzite frekvenci, ktera se velmi spatne siri skrz predmety.
Jinak jsem si rozjel web http://wigig.cz/ .

Mej se fajn