Výběr tiskárny

Kategorie: Úvod
Výběr tiskárny

Popis jak jsem vybíral tiskárnu pro prarodiče.

Prarodiče se rozhodli pro digitalizaci domácnosti. Tento krok obnášel pořízení notebooku, tiskárny a nějakého síťového propojovacího prvku. Jako první krok před samotným výběrem bylo zjištění požadavků na tiskárnu od prarodičů.

Požadavky

  • multifunkční zařízení
  • bezdrátový tisk
  • občasný tisk
  • lidová cena
  • 4 - 5 tiskových kazet (cartridge, tento požadavek jsem stanovil já, později popíšu proč)

Multifunkční zařízení (tedy tiskárna a skener v jednom) bylo logické, protože v dnešní době již mezi samotnou tiskárnou a multifunkční tiskárnou není skoro rozdíl. Přítomnost skeneru bude výhodná při převádění již vytisknutých stránek do digitální podoby.

Bezdrátový tisk byla další až skoro nutná podmínka. Tiskárna bude provozována v domácnosti, ve které bude notebook. Tedy z tohoto důvodu určitě každý ocení mobilitu, kdy nemusí tiskárnu a notebook propojoval USB kabelem. Bezdrátový tisk je dále vhodný snad do všech domácností s více PC. Když se totiž tiskárna připojí do místní sítě, tak všechny počítače v síti s tiskárnou můžou na ni tisknout.

Občasný tisk nebyl až tak požadavek, ale spíše použití tiskárny. Díky tomuto požadavku jsem rovnou vyřadil laserové tiskárny a zaměřil se jen na inkoustové. Podobně je na tom lidová cena (resp. nejlepší poměr cena/výkon). Málo kdo, chce utrácet za tiskárnu více než musí - toto bylo i v tomto případě. Na druhou stranu, většinou se nevyplácí ani koupě co nejlevnějšího zařízení (pak se stane, že náhradní inkousty jsou stejně drahé jak zařízení nové).

Požadavek 4 - 5 tiskových kazet jsem dál já, protože pokud dojde jedna barva bude stačit doplnit jen tu došlou a ne celou tiskovou kazetu (složenou například ze 3 barev). Proto se vyplatí vybírat tiskárny, které mají barvy CMYK oddělené na jednotlivé kazety.

Jednotlivé požadavky byly stanoveny a dle nich se tedy mohlo začít vybírat. Proces výběru jsem nějak neprožíval. Rozjel jsem si webové stránky mého oblíbeného obchodu s tímto zbožím, vyfiltroval jsem si inkoustové tiskárny a výběr mohl začít podle užších požadavků. Vybral jsem tři vhodné kandidáty: Canon Pixma MG5350Epson Expression Premium XP-600HP Deskjet Ink Advantage 5525.

Výhercem se stala první zmiňovaná tiskárna - Canon Pixma MG5350 a to především díky nejlepšího rozlišení skeneru. Nevýhodou je pomalejší tisk, což se dalo vzít jako překonatelná vlastnost tiskárny.

Pokud budete tedy vybírat podobně tiskárnu, můžu doporučit ještě nákupní server Heureka.cz, kde u spousty tiskáren je několik komentářů či recenzí. Tyto recenze vám dokážou usnadnit výběr na základě (ne)spokojenosti ostatních uživatelů (nejste tedy testovací králík). Další radou je nákup nových náplní do tiskáren. Ty se dají pohodlně (jako spoustu dalšího zboží) nakupovat přes internet. K tomuto stačí zjistit označení tiskárny (či jen tiskových kazet) a vybírat podle nabídky jednotlivých e-shopů.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.