Vedení blogu je složité

Kategorie: Úvod
Vedení blogu je složité

Psaní si svého blogu je náročnější než to vypadá

 

Naši mi říkali, že mám vždy dvě radosti ? první když něco získám a druhou, když zjistím na co mi to bude (a pak ještě třetí, když se toho zbavím :D).

Ze startu byl nápad zkusit udělat web, byly to první HTML kroky. Web byl skoro bez designu a obsah tvořil Lorem Ipsum. Postupem času jsem kódoval web i pomocí CSS, za takový to web by se nemusel stydět ani žák třetího ročníku?základní školy. Pak jsem si přečetl něco o tabulkách a začal dělat web s nějakou tou grafikou v tabulkách. Začal jsem tvořit i obsah v té době se každá podstránka rovnala novému HTML souboru. Pokud člověk potřeboval upravit lehce třeba menu, jednu úpravu dělal třeba v 50 skoro stejných souborech. Toto nebylo úplně ideální tak jsem si něco načetl o PHP a začal lehce používat funkci include v PHP. Bylo to skoro stejné ? každá podstránka se pořád rovnala novému PHP souboru, ale to co bylo na všech stránkách stejné (záhlaví, menu, zápatí, ?) už se nemuselo upravovat 50x, ale stačilo jednou. Bylo to docela ulehčení práce, ale pořád to nebylo ideální.

Začal jsem tedy hledat už nějaký hotový redakční systém. Od redakčního systému jsem nepotřeboval mnoho funkcí, stačil nějaký ten výpis novinek, jednoduchá a přehledná administrace. Našel jsem PHP Fusion, nebylo to pro mě ideální dále další redakční systémy a došel jsem k WordPressu ten se zdál už skoro ideální, ale na internetu jsem našel ještě český projekt Sunlight CMS, který se stal ideálním. Člověk si ho nainstaloval a dokázal i lehce upravit dle své chutě. Nakódovat šablonu pro tento redakční systém je taky jednoduché, česká podpora a diskuze je dalším velkým plusem. Tento web pořád běží na tomto systému (akorát novější verzi).

Dostal jsem se do stádia, kdy už jsem si ?vyšperkoval? technickou stránku toho webu (nechtěl jsem žádné ?hotové? řešení, ale chtěl jsem se tou technickou stránkou webu zkusit udělat sám) a nastal problém s obsahem. Člověk si myslel, že nejtěžší bude vytvoření funkčního celku, ale opak byl pravdou. Začal jsem postupně přepisovat články z ?původního? webu, ale stále toho nebylo moc. Poslední dobou začínám používat Google Reader a odebírat RSS zdroje několika blogů. Pročítání blogů na internetu mě tedy začalo bavit, pokud máte nějaký tip na zajímavý blog (nemusí být o IT problematice) nechte odkaz na něho v komentářích.

Do budoucnosti mám ještě v plánu udělat ikonky u komentářů, které budou zobrazovat uživatelův webový prohlížeč a jeho operační systém (podobně jako u živě.cz). Design webu se mi zatím líbí, ale design na blogu Tlamiczky se mi líbí více :D. Tedy shrnutí je takové, že ta technická stránka blogu není až tak náročná, náročnější je tvorba obsahu a jeho trvalé udržování v chodu.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.