Ubuntu Release Party v Ostravě (již proběhla)

Kategorie: Úvod
Ubuntu Release Party v Ostravě (již proběhla)

Ve světě je celkem běžné, že se každého půl roku Ubunťáci schází u příležitosti vydání nové verze Ubuntu (která vychází právě jednou za půl roku). Říká se tomu Ubuntu Release Party.

Někdy mají tyto párty podobu prostého setkání v nějaké příjemné kavárně nebo restauraci, ale mnohem častěji se jedná o takovou menší ?Ubuntu konferenci? s přednáškami a workshopy. K organizaci jedné takové akce jsme se odhodlali i my tady v Česku a výsledkem je Release Party konaná 7. května v Ostravě.

Zhodnocení této "akce" naleznete zde.

Jak jsem již v úvodu naznačil, je to poprvé, co se v Česku bude konat Release Party nějakých větších a ?oficiálnějších? rozměrů než jen pouhé neformální setkání v hospodě. I přesto, že je to poprvé, tak věřím, že se nám povedlo zorganizovat zajímavou akci a tímto bych vás všechny chtěl na ni pozvat. Všechny, tedy nejen uživatele Ubuntu, ale také jiných linuxových distribucí, jakékoli zájemce o Linux a svobodný software a vlastně kohokoli, koho zaujme něco z našeho programu.

 

Akci pořádá česká komunita Ubuntu a s organizací akce nám velmi výrazně pomáhá obecně prospěšná společnost Liberix, které velmi děkujeme. (Bez nich bychom to určitě sami nezvládli.)

 

Místo a čas konání

  • Základní škola Josefa Valčíka 4411, Ostrava-Poruba (mapa)
  • sobota 7. května, 10:00 - 15:00

Program

  • Představení Ubuntu 11.04 Natty Narwhal
  • Kubuntu
  • Liberix, o.p.s. a jeho aktivity
  • Komunita Ubuntu
  • Xfce/Xubuntu
  • Ubuntu na městském úřadě ve Skalici

 

Registrace není povinná, vstup je volný, pokud to máte kousek, tak můžete jen zkusit nakouknout (a pak třeba zůstat do konce), ale pokud plánujete zúčastnit se, registrací nám pomůžete udělat si představu. Registrační formulář

Protože máme zkušenost, že na každé akci, kde se nějak Ubuntu prezentuje se objeví alespoň jeden (ale často mnohem víc) lidí s nějakými problémy s Ubuntu, rozhodli jsme se na to myslet a pokud nějaký problém máte nebo je vám třeba v Ubuntu něco nejasné, můžete přijít a ptát se - bude tam připraveno několik chytrých, chápavých a hlavně zkušených uživatelů, kteří se vším rádi pomohou. Pokud si přinesete vlastní notebook, klidně Ubuntu i odborně nainstalujeme.

Na všechny, kteří se rozhodnou přijít, se velmi těšíme. Pokud máte nějaké dotazy, můžete se zeptat zde v diskusi, u nás na fóru nebo přímo na vojtech.trefny@ubuntu.com.

 

Zdroj

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.