Trhák jménem Tsū

Kategorie: Úvod
Trhák jménem Tsū

Pohled na novou sociální síť Tsū z druhé strany, aneb proč si myslím, že nevyděláte nic.

Pokud sledujete alespoň trochu ty internety, tak vám určitě neunikla až zbytečně velká bublina ohledně nové sociální sítě Tsū. Sociálních sítí je spousty, ale tahounů v tomto odvětví je jen velice málo. Proč tedy vznikl takový boom ohledně této nové sítě? Především proto, že Tsū chce lidem platit za to, že na sociální síti fungují. Což je samozřejmě velice populární, dělat nic (dělat to co na ostatních sociálních sítích) a získávat za to ještě peníze. Celé to ještě umocňuje fakt, že zaregistrovat se na tuto síť musíte přes někoho, kdo je již registrovaný (tak trochu Google styl).

Tsū

V principu to funguje tak, že u vašich příspěvků se zobrazují reklamy a pokud ostatní na tyto reklamy klikají tak získáváte nějakou provizi (až 90% z reklamy, zbylých 10% si bere Tsū). Funguje to jako pyramida až do 4. úrovně. Čili čím více máte pod sebou aktivních lidí (a ti mají další aktivní lidi) tak tím více získáváte. Tímto chtějí porazit zlý Facebook, který si příjmy z reklamy nechává jen pro sebe.

Jenže zatím je problém, že na síti není tolik inzerentů, aby všichni mohli vydělávat. Obchodní model je to dle mě docela udržitelný v případě, že se najde dost inzerentů. Ovšem pro běžné uživatele mi to připadá jako absolutní blbost. Proto to chci ukázat na konkrétních datech (nejsem ekonom, kdybych se někde mýlil určitě opravte).

Příklad

Jako vstupní data, použiju statistické údaje od Facebooku za třetí čtvrletí tohoto roku. Facebook má na rozdíl od Tsū velice solidní základnu uživatelů a hlavně inzerenty, proto mi to přijde jako slušný příklad s reálnými daty.

Takže ze zprávy vyplývá, že máme 864 milionů denně aktivních uživatelů (dá se říct, že to je naše cílová skupina). Příjmy z reklamy činí 2 957 milionů dolarů. Když vydělíme příjmy počtem uživatelů, dostaneme velice lehkou matematikou cca výdělek, který každý uživatel Facebooku vydělal - což činí 3,4 dolary. V tom samém dokumentu Facebooku přímo vypočítává výdělek na jednoho uživatele (12 stránka) a v Evropě to činí cca 2,87 dolaru.

Řekněme tedy, že budete velice nadprůměrný uživatel, který bude mít pod sebou další velice nadprůměrné uživatele a váš příjem bude 10 dolarů. Jenže tento příjem není za den, není ani za měsíc, ale za celý kvartál. Což dle mě není nic moc.

Když se podíváme na podmínky Tsū zjistíme, že minimální množství pro výběr je 100 dolarů (A user must have a minimum of $100 in their tsū bank in order to request a check.). Pokud použijeme opět velice jednoduchou matematiku, tak dojdeme k tomu, že na těch 100 dolarů dosáhneme za 2,5 roku. A to jen v případě, že získáte za každý kvartál alespoň 10 dolarů.

A toto je dle mě ten důvod, proč to celé nedává smysl. Je v celém systému až moc ale a jestliže. Určitě ne každý vydělá za kvartál 10 dolarů, řekl bych, že i ty 3 dolary jsou velice optimistické. Samozřejmě, že celebrity a jiní populární lidé, kteří mají vysoký počet fanoušků na tuto sumu dosáhnou a možná i přesáhnou, ale ruku na srdce, kdo z nás to je?

Pokud tuto síť používáte, budu rád když v komentářích necháte vzkaz kolik centů za jakou dobu jste si vydělali.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.