The walking dead

Kategorie: Úvod
The walking dead

Už dlouho jsem nepsal o nějakém seriálu. Vybral jsem The walking dead (Živí mrtví), protože všemi přáteli, mi byl doporučován jako must see.

Já je samozřejmě odmítal, protože jsem se zkoušel na něho dívat, když zrovna začal vycházet. Po prvních dvou dílech jsem to vzdal, protože za celou dobu se nestalo vůbec nic a byla to neskutečná nuda. Ovšem někteří pořád apelovali, že to není vůbec špatné ať se na to podívám. Tak asi po třech letech jsem se k tomu vrátil.

The walking dead/Živí mrtví

Pokud vás začátek taky odradil, tak doporučuji vydržet tak do čtvrtého dílu první série. Tam se už konečně začíná něco dít. První série má jen 6 dílů, takže se blíží konec. Konec této série byl o dost povedenější jak začátek. Druhá a třetí série je už povedenější. Dá se na to dívat od začátku až do konce. Občas se sice objeví nějaký slabší díl, ale není to tak hrozné jak na začátku (kdy skoro 3 díly byly o ničem). V těchto sériích má celý seriál docela dobrý spád. Postavy se (na můj vkus) často mění, což na druhou stranu není zas až tak špatné.

V třetí sérii je pár dílů takových rozštěpených, kdy celý jeden díl je věnován partě 2. Toto rozštěpení znám hlavně z Fringe a nebylo to vůbec dobré. Tak snad v tomto duchu nebudou pokračovat.

Čtvrtá série má za sebou polovinu dílů. Zatím to nebylo zas tak dobré jako předchozí dvě série, přirovnal bych to spíše k první. I když čtvrtá série j o něco lepší jak ta první. V dosti dílech této série se opět neděje nic. Doufám, že v druhé polovině nastane změna a vrátí se opět ke kvalitnějším dílům. Pokud jste tento seriál neviděli, tak zkuste první sérii a pokud vás do konce nechytne, tak to asi nebude ten pravý seriál pro vás.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Tesy
Petr-Loukota: Jo jak ji našli, to bylo něco...Jinak třetí série se mi líbila asi nejvíce.

Dominik-Fryc: Nakonec přeci jen ta čtvrtá série skončila napínavě, jsem zvědavý na odvetu v páté sérii :)
odpovědět
Já koukám na The Walking Dead od třetí série, kdy jsem náhodou narazil na první díl. Ze začátku se mi to nezdále až tak dobré, ale zajímalo mě, co se bude dít dále, tak jsem vydržel. Po první sérii mě to opravdu chytlo, a tak jsem také několik dní v kuse koukal na všechny zbylé díly. V ty dny jsem na to začal být velice závislý. :D
Momentálně mě užírá půlroční pauza mezi pátou sérii..
odpovědět
Připomněl jsi mi moje začátku s The Walking Dead. Zaujal mě trailer na třetí sérii, tak jsem si dal zombie maraton - první dvě série v kuse. Aneb dvě noci se mi zdálo o zombících. :-D
Seriál se mi líbí proto, že miluju ten obecný motiv - skupinka hrdinů utíká před něčím. Zmíněné půlfinále se mi líbilo hodně, určitě víc jak finále čtvrté i třetí série. Třetí série se dost táhla. Naopak vzpomínám na ten moment, kdy v druhé sérii našli Sofii.
Likvidaci zombíků zdar! :)