Test antivirů: AVG, Norton i Avast si pohoršili

Kategorie: Úvod
Test antivirů: AVG, Norton i Avast si pohoršili

Opět tu máme aktuální výsledky testu antivirů. Stejně zaměřený test jsme přinesli v září loňského roku, v prosinci jsme pak informovali o výsledcích testu, kde se autoři zaměřili na neznámé viry.

Aktuální test opět sestavil Andreas Clementi a zveřejnil na webu AV-Comparatives.org. Zaměřil se na ochranu před známými viry (předchozí test v září). Jedná se o tzv. ?zoo? test, ve kterém bylo jednotlivým antivirům předhozeno velké množství nejrůznějších infikovaných souborů.

A co se v porovnání s minulým testem změnilo?

  • minule získalo ocenění ADVANCED+ devět antivirů, tentokrát pouze sedm
  • G DATA Antivirus si pohoršil na ADVANCED (minule ADVANCED+) kvůli vysoké falešné detekci, stále ale s počtem odhalených virů zůstává na vrcholu žebříčku
  • Trustport Antivirus dosáhl na druhou nejvyšší pozici v počtu odhalených virů a získal ADVACED+ (minule ADVACED), právem ho lze považovat za vítěze testu
  • avast! Free Antivirus si pohoršil o necelé procento, navíc měl mnoho falešné detekce. Získal ADVANCED (minule ADVANCED+)
  • procento také ztratil NOD32, navíc ho potkala vysoká falešná detekce. Získal ocenění ADVANCED (minule ADVANCED+)
  • o necelá dvě procenta si také pohoršil Microsoft Security Essential. ADVANCED mu ale zůstalo
  • výrazně si pohoršil Norton, klesl z 98,7 % na 95,5 %. Udržel si ale nízkou falešnou detekci, dostal ADVANCED (minule ADVANCED+)
  • velkou ztrátu zaznamenalo AVG. Minule mělo 98,3 % (AVG Anti-Virus 9.0), tentokrát 91,4 % (AVG Free Anti-Virus 10.0). Polepšil si ale s nízkou falešnou detekcí, získal STANDARD (minule ADVANCED)
  • nulovou falešnou detekci měl pouze anivirus od McAfee, což je zcela ideální

 

V následující tabulce vidíte antiviry seřazené od největší úspěšnosti po nejnižší. Kromě procentuální úspěšnosti se u každého antiviru nachází poznámka o falešné detekci, přičemž je samozřejmě ideální nulová falešná detekce. Součástí je také uvedena rychlosti scanování, kde je pro změnu ideální nejvyšší rychlost.

Tabulka hodnocení antivirů

Z testu vítězně odcházejí antiviry, které získaly označení ADVANCED+. Obyčejně nabízejí vysokou detekci s minimem falešných poplachů. Vybírat byste proto měli z takto označených antivirů, a tedy neřídit se jen dle procentuálního úspěchu. Podrobné výsledky včetně metodiky naleznete v protokolu testu, který se nachází na oficiálních stránkách.

 

Zdroj

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.