Technická podpora Endory

Kategorie: Úvod
Technická podpora Endory

Potřeboval jsem pomoc ze strany technické podpory Endory. Pomoci jsem se nakonec dočkal, ale byla to strastiplná cesta.

Tento web hostuji u společnosti Endora na tarifu Plus, který stojí pár korun měsíčně a článek by neměl vyznít nějak špatně, naopak spíše poukázat na možné slabiny podpory a podněty ke zlepšení.

22. března večer jsem si při přihlašování na svůj web všiml toho, že jsem skončil místo na stránce po přihlášení na chybě 403 s adresou https://www.endora.cz/zakazan-post. Přihlásil jsem se tedy do administrace Endory a chtěl napsat rovnou na chat podpory. Ten však pravděpodobně ve večerních hodinách nefunguje, proto jsem se ubral k řešení nechat vzkaz přes jejich formulář, ještě ten den dorazilo potvrzení o přijetí dotazu.

Druhý den ráno se ozval pan J. Oláh s tím, že by mělo být vše v pořádku. Mě orosil studený pot, že bych něco popletl a takhle otravoval další lidi. Bohužel chyba přetrvávala dále.

Pan Oláh si vyžádal screenshot obrazovky (netuším v čem mu mohl pomoci), ale i ten jsem mu s vidinou vyřešeného mého problému zaslal. Následně začal pátrat, kdy se problém vyskytuje (hlásil jsem původně při přihlašování na webové stránky).

Pan Olah přislíbil, že věc prověří. Já byl šťastný, že se mi podařilo probojovat od helpdesku až k technickému oddělení. Předpokládal jsem, že následující pracovní den se celá věc vyřídí. Poté jsem tento problém pustil z hlavy.

28. března (opět ve večerních hodinách) jsem již nevydržel a připomněl se s problémem, který stále přetrvával - pro jistotu kdyby na mě zapomněli.

Další den ráno (dnes) dorazila odpověď, že celou věci testovali a někde se opravdu chyba vyskytuje a někde ne. Tato odpověď mě spíše naštvala, ale i tak jsem musel spolupracovat - vidina možnosti se přihlásit do administrace webu zvítězila.

Vysvětluji tedy, kdy se tento problém začal vyskytovat a ze zoufalství se snažím najít možný důvod tohoto chování na serverech Endory. Společně provádíme několik testů, které nejsou příliš úspěšné.

Provádíme další testy a konečně se dostáváme k řešení!

 

Stačilo si tedy vyměnit 17 e-mailů, podporu nakopnout správným směrem a problém byl po týdny vyřešen. Nechci domyslet na to, jak by dopadlo, kdyby tento problém řešil někdo jiný, respektive nějaký běžnější uživatel hostingových služeb u Endory.

Nadšený, že mi vše konečně funguje jsem chtěl ohodnotit odpověď podpory (aby dle jejich slov mohli ještě více zlepšit služby) jak mě 8x vybízeli v e-mailech a tímto i poděkovat panu Olahovi za toto dopisování. Se zatajeným dechem tedy klikám na odkaz Ohodnoťte ji prosím. Všichni, kteří čekali hodnotící formulář, stejně jako já, by byli velice zklamaní.

Místo formuláře vyskočilo varování na neplatný HTTPS certifikát. No co, ignoruji varování, chci hodnotit! Teď jsem byl natěšený na hodnocení ještě více a...

Tak nic, napíšu o tom aspoň na web...

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Konec článku nejlepší. 😁 Paráda, že se problém vyřešil, takový štěstí většinou při řešení problémů s podporou nemám.