T-Mobile a jejich internet na den

Kategorie: Úvod
T-Mobile a jejich internet na den

T-Mobile a jejich internet na den za 24Kč

Dne 29.5. 2012 v 13:40 mi přišla od operátora zpráva:

Uz za 30 dni zprehlednime internet v mobilu a zrusime uctovani za objem dat (nechat si ho muzete poslanim NESOUHLASIM IDEN na 4603). Zmenu Vam potvrdime SMS. Kdykoliv se pripojite, automaticky si zapnete balicek na 24 hodin za 24 Kc. Zkuste si ho uz ted, poslete SMS IDEN A na 4603. Vic na t-mobile.cz, Vas T-Mobile.

Jelikož s účtováním za den nesouhlasím a chtěl bych zpátky účtování za přenesená data odeslal jsem SMS, ve které s tímto nesouhlasím.

29.5. 2012 v 13:42 mi přišla od operátora další zpráva:

Vazeny zakazniku, Vas pozadavek, ktery se tyka vysloveni nesouhlasu se zmenou v ramci kampane, jsme uspesne obdrzeli.

Tímto jsem celou situaci považoval za vyřízenou. Řekl jsem to doma v rodině, že pokud chtějí dále posílat SMS přes Oskárka tak ať taky si vypnou to účtování za den. Jenže včera (4.7. 2012 v 18:12) mi přišla od operátora SMS, ve které stálo:

Vazeny zakazniku, nyni muzete neomezene surfovat na internetu za denni poplatek 24 Kc! Platnost balicku do: 05.07.12 18:11:21 hod. Vice na t-mobile.cz/internet.

Tak jsem neváhal a "šel" se zeptat podpory T-Mobilu na Twitteru. Odpověď dorazila druhý den ráno. (Tweet) Tak dle Ondrovy rady jsem zavolal na zákaznické centrum, kde jsem mluvil s nějakou (myslím) Jiřinou. Ta mi tedy účtování internetu dala zpátky na data a mimochodem jsem se zeptal jesli je možné toto udělat nějakým způsobem sám - ano, je to možné přes SMS, konkrétně přes "NESOUHLASIM IDEN". Tuto SMS jsem posílal jak výše zmiňuji 29.5. a i přes kladnou odpověď mi účtování nepřehodili. Na Twitteru sjem se tedy podpory zeptal proč člověk má posílat SMS, když se vlastně nic nestane. Přišla mi odpoveď, ve které stojí "musíme prověřit, proč ve vašem případě nefunguje". Jenže máme doma u T-Mobilu 4 čísla a taky to jsou 4 "případy nefunkčnosti" (a navíc nechtěli ani tel. číslo tak pochybuji že něco prověřovali).

Je mi jasné, že ti operátoři z něčeho musí žít a navíc když jsme tak specifický trh a mají u nás málo peněz tak občas si musí nějakým způsobem přivydělat. Jen u nás to díky "případu" bylo nějakých 200 Kč. Pokud to ale vemu v celorepublikovým měřítku, kde má T-Mobile 5,4 mil. zákazníků a kdyby tento "případ" nastal u poloviny z nich (tj. 2,7 mil) tak by za jeden den "si vydělali" 64,8 mil Kč (2,7 mil * 24 Kč) defacto za nic.

 

Edit (6.7):
Dnes ráno se mi ozval z Twitter podpory Martin a po následné e-mailové korespondenci dal všechno dokupy i s dokreditovaním částky za předchozí nežádanou aktivaci.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
1. uz jen to ze mi chodi kazdy den SMS me obtezuje,
2. klamava reklama - v SMS zprave nejsou podrobnosti o tom, ze je internet omezen FUPem
3. obtezuje mne ze musim vubec nekam volat, aby mi zrusili zasilani tohoto SPAMU