Rok 2013 na blogu

Kategorie: Úvod
Rok 2013 na blogu

Blíží se konec roku 2013 proto přináším článek s trochou statistiky

Tento rok byl pro blog velice úspěšný snad po všech stránkách. Návštěvnost oproti minulosti narostla, počet článků taktéž a dokonce se mi dařilo vydávat jeden článek za týden. Trochu mě mrzí interakce mezi čtenáři (především přes komentáře), která není taková jakou bych si jí představoval. Dalším úspěchem je nárust Google Page Ranku, který proběhl nedávno. Tento rok jsem se také snažil spolupracovat více s kolegy blogery a s několika jsme si vyměnili odkazy. Teď již k samotným datům...

Návštěvnost

Průměrná měsíční návštěvnost se z hodnoty 1917,75 (rok 2012) na hodnotu 2677,5 (letošní rok) což je nárůst o 759 přístupů. Letošní průměrná denní návštěvnost tedy byla 89,25 přístupů. Nejméně navštěvované měsíce byly tradičně tři - červen až srpen, tedy doba dovolených. Naopak největší nárůst je od října až po prosinec.

Návštěvnost v roce 2012

Návštěvnost v roce 2013

Největší návštěvnost v rámci hodin byla v 11. a pak v podvečer mezi 20. a 21. hodinou. Prvenství mezi dny připadá na středu, naopak v neděli byla návštěvnost nejslabší.

Články

Počet letos vydaných článků čítá 145. V tomto čísle jsou však započteny i články, které byly zde uveřejněny v rámci projektu 365 (což nejsou až tak články). Po odečtení článků tvořící projekt 365 se dostávám na číslo 81 (bez tohoto článku). V průměru tedy zde přibylo 6,75 článků za měsíc. Takové podivné číslo vyšlo kvůli toho, že ze začátku roku zde přibývaly v průměru 2 články za týden, nyní z časových důvodu se držím na jednom článku za týden.

Top 3 nejčtenější články

  1. Instalace Windows XP bez CD/DVD mechaniky
  2. Blokování "Otázek" na FaceBooku
  3. Alza - slevové kódy

Traffic

Traffic (tedy přenesená data) za letošní rok čítají 47,36 GB což je pro představu cca 67 CD. Po přepočtu na měsíc to vychází na 3,95 GB což je skoro obsah jednoho DVD. Největší traffic vykazuje leden nejnižší pak paradoxně prosinec.

Roboti

Nejaktivnější robot (indexovací bot vyhledavače) byl tradičně Google, následuje Majestic bot a až na 6. místě se umístil bot českého Seznamu.

Operační systémy a webové prohlížeče

Největší podíl patří systémům z rodiny Windos - celkem 87,4%. Následuje Linux s 5,9% a Macintosh s 2,2%. Mezi webovými prohlížeči tak velké rozdíly již nejsou. Celkově vede prohlížeč Chrome s 36,6%, ten je následován Operou (19,3%) a Firefoxem (18,2%). Překvapivě hodně procent si ukrojil i Internet Explorer a to 17,4%.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Každý nárůst i sebemenší je pozitivní a dodává chuť do práce. Já to u svých projektů alespoň takto vnímám, proto ti přeji, aby rok 2014 byl zase o nějaký ten kousek lepší a byla stále chuť psát a tvořit ;-)
odpovědět
Pěkné statistiky, taky bych chtěl mít takové.
Přeji mnoho úspěchů v novém roce nejen v blogování. :)
Tesy
ten Tvůj blog taky pěkně roste 🙂