Raspberry PI MySQL v RAM

Kategorie: Úvod
Raspberry PI MySQL v RAM

Provoz MySQL databáze na Raspberry PI v operační paměti RAM.

Potřeboval jsem na Raspberry PI rozběhnout MySQL databázi, která bude sloužit pro ukládání a vyčítání informací k aplikaci. Aplikace (hra) však s MySQL pracovala velice intenzivně a jelikož data jsou v Raspberry PI uložená na SD kartě, která není příliš rychlá tak celá aplikace strašně trpěla na rychlost odezvy (IO operace). Hledal jsem tedy způsob, jak data mít v rámci operační paměti (RAM), jelikož té mám v rámci Raspberry PI 3 dostatek. Na Githubu jsem našel projekt mysqlram, který umožňuje přesně to, co jsem potřeboval.

Ve skriptu stačí pouze upravit cestu k datům databáze případně velikost. Skript poté nakopírovat do adresáře /etc/init.d a nastavit mu automatické spouštění po startu. Skript funguje tak, že při startu překopíruje databázi z SD karty do RAM disku a při vypnutí opět databázi překopíruje z RAM disku na SD kartu. Celkově tak došlo k mnohonásobně rychlejší práci s databázi (v mém případě cca 70x).

Vše funguje perfektně, akorát je potřeba si dát pozor na výpadek napájení, respektive zajistit synchronizaci RAM disku na SD kartu častěji než jen při vypnutí systému.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.