Raspberry PI jako Spotify přehrávač

Kategorie: Úvod
Raspberry PI jako Spotify přehrávač

Vzdálené přehrávání hudby ze Spotify na Raspberry PI pomocí Spotify Connect.

O vzdáleném přehrávání audia na Raspberry PI jsem článek před pár lety již psal. Dokonce stále tuto možnost víceméně v původním znění využívám. Již nějakou dobu využívám k přehrávání hudby Spotify, především díky pohodlnosti a možnosti se nechat servírovat hudbu z různých playlistů. Nyní jsem začal využívat Spotify i ve verzi Premium, kde je možnost využít Spotify connect. Ve zkratce jde o to spárovat různá zařízení svým účtem a pak na nich přehrávat hudbu ze Spotify s možností ovládat přehrávání z jakéhokoliv zařízení s aplikací Spotify (více o této funkci v odkazu výše).

Jelikož mám stále Raspberry PI připojený k audio sestavě, bylo by fajn přehrávat hudbu ze Spotify i na něm. Přímo pro Raspberry PI existuje aplikace Raspotify, což je Spotify klient, který následně umožní podporu funkce Spotify Connect.

Instalace Raspotify je velice jednoduchá, stačí přes SSH spustit příkaz:

curl -sL https://dtcooper.github.io/raspotify/install.sh | sh

Po instalace stačí editovat soubor /etc/default/raspotify v něm nastavit přihlašovací údaje ke službě, případě změnit i bitrate. Po úpravě konfigurace restartovat službu a poté již z aplikace Spotify vybrat přehrávání na Raspberry PI.

Raspotify

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.