Prověřte svůj mozek!

Kategorie: Úvod
Prověřte svůj mozek!

Tohle není článek o nějakém hloupém IQ testu, ale o dokumentu z dílny National Geographic.

Jak již píši v úvodu článku, tak bude řeč o dokumentárním třídílném seriálu. A proč o něm vlastně píšu? Náhodou jsem v televizi shlédl cca 5 minut dílu s názvem Dávejte pozor. Těch 5 minut mě natolik zaujalo, že jsem si název tohoto dokumentu poznačil a rozhodl se k němu vrátit až budu mít čas. Výhodou tohoto dokumentu je velká názornost takže není jako některé dokumenty plné teorie a odborností, které laikovi nic neřeknou.

Po několika dnech jsem se k seriálu vrátil a začal jsem prvním dílem, který se jmenuje Dávejte pozor. V tomto díle nám National Geographic ukazuje, jak je snadné si pohrávat s naší pozorností a jak lehké je nás oklamat. Když po 45 minutách první část dokumentu skončila byl jsem unesen a věděl jsem jistě, že další díl bude brzy následovat.

Následující díl, nesl název Paměť. Po nadšení z předcházejícího dílu přišlo zklamání - tento díl mne až tak nezaujal jako minulý. Celou dobu se v dokumentu mluví o scénce ze začátku a jak je zajímavé kolik lidí si co pamatuje a jak je lehké jejich paměť pozměnit. Tímto tento díl dostal nejmenší hodnocení.

Posledním (třetím) dílem byl Nebudete věřit vlastním očím. Stejně jako díl první byl i tento zábavný, poučný a plný experimentů. Bylo ukázáno jak člověk vnímá perspektivu, barvy a jak velmi málo stačí k ošálení.

Tento dokument na CSFD má hodnocení 84%, já mu však dávám rovných 90% a doporučuji na minimálně dva díly se podívat.

K dostání u vašich distributorů audiovizuálních děl :)

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.