Proč tvoříme?

Kategorie: Úvod
Proč tvoříme?

Komentář/zamýšlení, proč vlastně existuje tento web.

Jedná se o takový komentář k článku Proč tvoříme? od Markéty Růžičkové. Proč tedy existuje tento web? Někdy na začátku, kdy tento web vznikal (okolo roku 2008) jsem toto měl jako "studijní" projekt. Chtěl jsem se naučit HTML, CSS (později PHP). Nějakou dobu tady běžely statické stránky - pokud se dá tomu tak říct, používal jsem to jako FTP server na pár souborů, ke kterým jsem chtěl mít přístup apd.

Později jsem tady udělal něco jako rubriku download, kde jsem měl seznam mnou používaného softwaru. Jelikož jsem poměrně často přeinstalovával OS (většinou tak do půl roku) tak jsem občas na nějaký program zapomněl - díky této rubrice jsem měl přehled co jsem používal. Docela často jsem si i systém různě upravoval - to mělo za následek otevření sekce, ve které si budu psát různé návody a podobné věci jak jsem měl ten systém upravený.

Pak jsem se začal zabývat problémy s PC a začal tady občas přidávat nějaká návody, abych to každému nemusel vysvětlovat zvláště (stačilo říct mrkni se na můj web, tam najdeš řešení - pokud nepomůže tak se ozvi pořešíme to jinak). Mezitím jsem našel poměrně zajímavý projekt - český CMS Sunlight, který jsem vyzkoušel a od té doby ho používám (samozřejmě že novější verzi + nějaké moje úpravy).

Díky nasazení webu na redakční systém se jeho správa stala o dost pohodlnější. Jelikož jsem na střední škole psal velkou část zápisků do notebooku tak jsem rozjel rubriku e-sešity, kde jsem tyto zápisky sdílel se spolužáky.

Nyní web slouží pro prezentaci, a obsah tvořím defakto pro zábavu. V budoucnosti bych ale byl rád, kdyby si web vydělal "sám na sebe" (tzn. zaplatil provozní náklady).

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.