Problém s předáváním e-mailů v GMailu

Kategorie: Úvod
Problém s předáváním e-mailů v GMailu

Při snaze předat e-mail serverům Googlu se vrací odpověď 550-5.7.1 - Our system has detected that this message does not meet IPv6 sending guidelines regarding PTR records and authentication.

Z ničeho nic jsme na našem Rádiovém serveru začali mít problémy s přeposláním (předáním) e-mailů na GMail. E-mail příjemci nedošel a odesílateli se vrátila zpráva jako nedoručitelná. Až po rozkliku hlavičky se dal zjistit chybový kód (550-5.7.1), který byl samozřejmě dost obecný. Až pomocí chybové hlášky Our system has detected that this message does not meet IPv6 sending guidelines regarding PTR records and authentication. se podařilo zjistit, kde je problém. Google nechtěl zprávy doručovat, protože nemáme IPv6 reverzní DNS záznamy a kdoví co ještě...

Ostatní provozovatelé e-mailových schránek, kteří běžně používají IPv4 spolupracovali, nezbylo tedy nic jiného, než v konfiguraci postfixu vynutit používání protokolu IPv4. Stačí editovat konfigurační soubor /etc/postfix/main.cf a řádek inet_protocols = all. Zde hodnotu změníme z all na ipv4. Změny uložíme a restartujeme postfix. Poté se již e-maily opět budou doručovat i uživatelům, používající GMail.

 

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.