Přechod na novější verzi Keria

Kategorie: Úvod
Přechod na novější verzi Keria

Přechod na novější verzi Keria Connect a migrace dat na nový server.

Jeden zákazník, který používal Kerio Mail Server (KMS) ve starší verzi (6.5.2) se rozhodl pro upgrade na novou verzi. Jenže KMS se již nevyvíjí, Kerio vydalo nový mailový server s název Kerio Connect. Upgrade by neměl být složitý, stačí provést postupný upgrade na novější a novější verze - Kerio MailServer 6.5.2 ->  6.7.3 Patch 1-> Kerio Connect 7 -> 7.2.4 -> 7.3.3 -> 7.4.3 -> 8.0.2. Upgradu se věnují KB 451 a KB 1152 na oficiálních stránkách Keria.

Samotný upgrade tedy nevypadá nijak složitě, nainstaluje se pár nových verzí a je to. Ovšem pokud nechce zákazník přejít na nový server s novým operačním systémem. Na nový server se dá tedy použít výše popisovaný způsob, ale je to zbytečné. Je lepší nainstalovat rovnou aktuální verzi Kerio Connect a následně pomocí utilitky Kerio IMAP Migration Tool všechny zprávy přenést.

Po spuštění KIMT se dotazuje na zdrojový server, cílový server a na e-mailové schránky, které chceme přenést. Po projití všech kroků začne migrace zpráv. Mezi tím je dost času na nastavení nového serveru. KIMT má pár nevýhod, nemá volbu skip existing, kdy by již přenesené zprávy přeskočil. Takže celý přenos musíme udělat naráz (tedy alespoň jedné schránky), protože při přerušení začne od znova přenášet všechny zprávy. Druhé mínus může být to, že zprávy přenáší od nejstarších po nejnovější.

Přenos zpráv byl bezproblémový, testoval jsem ho na 10 e-mailových účtech a cca 270 000 zprávách. Samozřejmě je vhodné při přenosu dat na zdrojovém serveru vypnout doručování zpráv, aby nedošlo k nekonzistenci dat.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.