Počítačový stůl

Kategorie: Úvod
Počítačový stůl

U počítače trávím podstatnou část dne, proto se u něj potřebuji cítit pohodlně. A to mi zaručuje nejen kvalitní židle, ale taky počítačový stůl.

Stůl tedy musí plňovat pár mých náročných požadavků. Stůl bychom měli vybírat i podle toho jestli je to stůl do kanceláře nebo bytu a s ohledem na volné místo v dané místnosti. A nemalou roli určitě hraje i rozpočet.

Při práci s počítačem často potřebuju okolo více prostoru, místo kde si třeba můžu položit učebnici nebo sešit. Proto potřebuju, aby stůl měl širší pracovní desku. Výhodou je pokud má stůl podstavec na monitor, potom je celý pracovní prostor volný a pod podstavcem na monitor vzniká malý odkládací prostor. Dnes je již neodmyslitelnou součástí stolu výsuvný panel na klávesnici. Některé panely vyčnívají ze stolu a nedají se úplně zasunout pod pracovní desku. Toto řešení mi úplně nevyhovuje. Širší výsuvný panel umožňuje také mít vedle klávesnice položenou myš, což zase uvolňuje hlavní pracovní desku. Kvalitní stoly by měli mít i místo pro case počítače, aby počítač nestál přímo na zemi. Toto místo by mělo být dostatečně široké, aby kolem počítače mohl proudit dostatek vzduchu a počítač se tak zbytečně nepřehříval. Užitečnou součást tvoří i polička na tiskárnu. Různé varianty stolů umožňují mít tiskárnu v přihrádce pod stolem na kraji nebo uprostřed. Myslím si však, že mít poličku na tiskárnu uprostřed stolu je dosti nepraktické. Dále by měl stůl být vybaven poličkou, kde si můžeme uložit drobné věci, které často používáme (např. papíry do tiskárny, šanony, aj.).

Počítačový stůl, který se nejvíce shoduje s mými požadavky jsem hledal na internetových  e-shopech Nakonec jsem nalezl stůl, který by mi vyhovoval na e-shopu MT nábytek v sekci PC stoly. Jedná se o počítačový stůl Petr, který disponuje vyvýšeným místem na monitor, třemi velkými policemi a má i vyhrazené místo pro počítač. A cenou se vešel i do mého rozpočtu.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
S něčím souhlasím, s něčím ne. Moje zkušenost s počítačovými stoly coby nábytkem je čistě fyzická (nikoli na internetu - prostě jsem obešel prodejny nábytku). Závěr byl, že jsem si sedl k papíru a stůl si nakreslil. Do rohu, s příslušnými poličkami, potřebnou výškou a hloubkou a nechal si ho v truhlárně udělat. Vejdu se na něj "celý", i s dvěma tiskárnami a faxem (nostalgie - mám pevnou linku). Odkládacích prostor je dostatek, šuplata také. Pravda je, že když se stěhuju, tak je to práce na makovici ho rozebrat, ale jinak jsem s ním spokojenej. A před osmi lety, kdy jsem si ho pořídil mně stál pohých 5000 Kč i s DPH. 🙂
Tesy
Kdybych upgradoval počítačový stůl tak bych asi šel taky po nějakém stolu, který by mi byl šitý na míru. 🙂
odpovědět
Nechci ti to rozmlouvat, ale na čem jsi měl počítač dosud?
Pokud jsi se tísnil někde v rohu, tak si nejspíš polepšíš. Ale už jsi tohle vyzkoušel?

Moje poznatky:

1. Už od dob Amigy mám averzi na vysouvací klávesnice (ano, tehdy jsem si ji neuváženě pořídil). Nedá se o to opřít, neboť to má tendenci popojíždět, navíc se ve vodicích kolejničkách viklá. Výše od země vůči židli bývá většinou nízká, z toho pak bolí záda. Myš by měla být ve stejné výšce a vedle klávesnice opravdu moc místa není.

2. Monitor který není přímo v ose, je pouze na občasnou práci. Při delší práci s hlavou vytočenou do strany bolí za krkem. Mě tedy určitě. Tohle umístění se dá snést pouze když je pohled na něj informativní a to hlavní se odehrává přímo vepředu. Typicky někde v recepci, na úřadě u přepážky a pod. Na vážnou práci, natož na několikahodinovou pařbu to je přímo zločin.

Těch stolů jako na obrázku je jako "počítačových stolů" nasekáno od firem s nábytkem mraky. Bohužel jejich použitelnost je hrozně problematická. Lituji ty, kterým to rodiče koupí, protože to dobře vypadá.
MartasW
Dosud jsem měl (a mám) pidi stoleček, na kterém mám monitor a tiskárnu a myš na pracovní desce. Takže 0% místa na jakoukoliv další věc. Cokoliv co bude mít širší pracovní desku, je pro mě výhra. A vyvýšený monitor mi taky nedělá problém. Neříkám, že ho dám na poličku pod strop. Mám s tímto typem stolů jisté zkušenosti a v určitém smyslu mi vyhovuje. A navíc je to vše jen modelové. 🙂 Nelze to vše brát doslova, každému vyhovuje něco jiného, každý má jiné zkušenosti... Ideální stůl je takový jaký si člověk navrhne sám, jak je již výše zmíněno. 😄 ,ale zase je třeba počítat s vyšší cenou.