Novinky Applu z WWDC

Kategorie: Úvod
Novinky Applu z WWDC

Krátký zápisek o novinkách z Apple konference pro vývojáře.

Trh s PC klesá, trh s Mac roste o 12 %. Apple má 9 miliónů registrovaných vývojářů (roční nárust o 47 %), přičemž nejmladšímu je 13 let.
OS X Yosemite (dostupný na podzim, stejně jako nový iOS 8) bude mít kompletně nový design, font a ikony. iCloud Drive se snaží konkurovat podobným službám na ostatních platformách (GDrive, One Drive).


Funkce Mail Drop alias posílání e-mailů s přílohou až do 5 GB přes servery Applu. Synchronizace činností (psaní mailů, čtení SMS, příjem hovorů) s iOS a OS X. 89 % zařízení běží na nejnovější verzi iOSu, u Androidu to je jen 9 %.


iOS 8 vylepšuje použitelnost, přidává nová gesta klávesnice s technologií QuickType. iOS má dále přepracované notifikační centrum, ve kterém mohou být widgety.


Platforma Health Kit, která agreguje data z jednotlivých senzorů (například FitBit). Family Sharing aneb sdílení aplikací, hudby, filmů, událostí v kalendáři a dalších věcí v rámci Apple rodiny. Siri přináší nové funkce pro Čínu, dokáže pracovat v módu auto, rozpoznávat písničky a bude podporovat 22 nových jazyků.


Home Kit pro ovládání digitální domácnosti (osvětlení, termostat, zámky) s napojením na Siri. Nový programovací jazyk Swift, který překonává Objective-C.

Apple tedy představil několik chybějícíh funkcí, které ostatní platformy mají již nějakou dobu. Spousty lidí očekávali nějaký nový hardware - například iWatch, bohužel se toho nedočkali.

Pokud jste konferenci neviděli a máte zájem se na ní podívat, tak na Youtube naleznete záznam.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.