Netflix dorazil do Česka - pozdě, ale přece

Kategorie: Úvod
Netflix dorazil do Česka - pozdě, ale přece

Netflix dorazil do České republiky. Dle mého názoru nemá však co nabídnout.

Ve středu ve večerních hodinách Netflix dorazil i do České Republiky (a dalších zemí). Způsobil tak poprask mezi uživateli, kteří se na jeho spuštění těšili. Ovšem pravdou je spíše opak, (zatím) Netflix nemá co nabídnout. Jednou z nevýhod je jazyková bariéra - je pouze v angličtině s anglickými titulky. Druhou nevýhodou je nabídka, která není nikterak velká. Za měsíční paušál cca 10 € tak získáte ne-moc aktuální nabídku filmů a seriálů v angličtině.

Samozřejmě, že se na Internetu už objevily způsoby, jak dostat české titulky k jednotlivým snímkům. Tento způsob je docela dost krkolomný, je nutné prvně najít titulky s vhodným časováním, ty pak z (běžného) formátu srt překonvertovat do dxfp. Následně použít podporovaný webový prohlížeč s rozšířením a až pak vybraný film/seriál sledovat.

Když si výše zmiňovaný způsob porovnám s tím zadarmo, kdy stačí z uložta (či jemu podobných fileserverů) dát stahovat vybraný snímek, který kolikrát již obsahuje rovnou i titulky, nevidím důvod si podobnou službu předplácet. Zatím tedy Netflix dle mého názoru nemá co nabídnout a jeho cílová skupina není nikterak velká.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Bez jazykovej podpory prišiel k nám len na oko a pridávanie externých titulkov asi nebude baviť nikoho moc dlho…som zvedavý či na tom zapracujú aspoň časom…