Nápad na startup

Kategorie: Úvod
Nápad na startup

Poslední dobou se to na "českém" internetu začínájenom hemžit tímto slovem, tak i já se přidávám a dávám "do placu" svůj nápad na startup.

Prvně se chci omluvit - nehledal jsem jestli tato "služba" již existuje, abych pravdu řekl ani nevím pod jakým heslem bych to měl hledat. Taky (zatím) tuto službu nehodlám zprovoznit, je to jen "návrh" (kdyby měl někdo zájem ať se ozve :D).

Napadlo mě udělat službu, která by v případě Vaší smrti napsala nějaký Vámi nadefinovaný text někam. Uvedu tuto situaci na příkladu.

Z nějakého důvodu zemřete, ale máte různé "přátelé" (myslím teď ty Facebookové), followery (ty Twitterovské), kontakty v e-mailu. A určitě byste jim chtěli dát nějak vědět že "budete offline". Pokud byste však využíval službu, kterou popisuji tak by jste měli půlku problému pryč (sice by jste byli mrtví, ale dali by jste to vědět - i když to vám pak může být jedno). Ve službě by jste si nastavili různé přístupy k účtům (například Facebook, Twitter, E-Mail, web, apd..) a k nim text, který se v případě smrti má odeslat. Taky by se v nastavení dala změnit doba, po kterou se má čekat jestli se nepřihlásíte (defaultně asi tak týden od posledního přihlášení do jednoho z kontrolovaných účtů) po uplynutí této doby by se odeslal například e-mail osobě, kterou by jste si nastavili a ta by potvrdila, jestli jste jen dočasně offline nebo trvale. Pokud by jste byl už "trvale offline" (tzn mrtví) tak by se provedla nějaká nadefinovaná akce - například postnutí "Ahoj, jsem mrtvý! Ale je to tu vpohodě, free wifi funguje...", nebo nastavení automatické odpovědi v e-mailu, že adresát neexistuje či nastavení datumu úmrtí.

Druhá možnost této kontroly (i když - zatím - trochu scifi) by byl implantovaný nějaký podkožní čip, který by snímal jestli žijete a pokud ne tak by se provedly nadefinované akce podobně jako u první varianty.

Samozřejmě by mohlo být i různé výhodné tarify - například rodina 3 + 1 zdarma, slevy seniorům apd.

Jako "hlavní" zákazníky bych bral závodníky a pak další lidi (musím si ale ještě sehnat nějakou statisiku nejnebezpečnějších povolání).

Další možností by byla tvorbu pluginů - tedy rozšíření pro "hotový" systém. Například plugin FB akce, kdy při účasti na nějaké akci, která je ze své podstaty nebezpečná by uživatel musel potvrdit "životaschopnost" na druhý den (do té doby by byl stav - téměř mrtvý). Plugin by měl možnost napojit se i na populární web srazy.info.

Za nadstandardní služby (například zjištění jestli Vaše milovaná osoba žije pomocí SMS) by byl jednorázový poplatek (*tato funkce je vhodna pro rodiny s malými dětmi).

Člověk by měl mít možnost napsat poslední status!

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.