Na světě je první neviditelná počítačová myš

Kategorie: Úvod

Počítačová myš je neodmyslitelnou součástí každé domácí sestavy již několik desítek let. I když by se na první pohled mohlo zdát, že na ní již není co vylepšovat, studentům z University of Cambridge se to podařilo. Vyrobili první neviditelnou myš na světě.

Běžnou počítačovou myš tvoří zpravidla plastové tělo, ve kterém je umístěn snímací senzor. Ve chvíli, kdy s myší pohnete, vestavěný snímač dá počítači přesné instrukce, kam má posunout kurzor na obrazovce.

Unikátní neviditelná myš Mouseless ale funguje zcela obráceně. Místo aby počítač zaznamenával pohyb senzoru, speciální infračervený paprsek rozpoznává pohyby ruky. Snímací infračervené senzory má Mouseless hned dva. Jeden snímá polohu ruky na stole a druhý sleduje prsty. Díky tomu dokáže přesně určit, kdy chcete na “myši“ zmáčknout pravé nebo levé tlačítko.

V praxi tedy periferii ovládáte úplně stejně, jako byste drželi v ruce skutečnou počítačovou myš.

Neviditelná myš je zatím pouhým prototypem. Američtí studenti věří, že se brzy dočká masové produkce.

Uplatnění by podle nich měla najít především u přenosných počítačů a tabletů, kde dokáže zastat funkci myši, aniž by na cestách zbytečně zabírala místo navíc.

Zdroj

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Neviditelna mys? :D tak to je masakr... neviditelna mys to neni ale tohle je taky zajimavy zbozi... mrkej na http://www.ski-snow.cz/