Na Facebooku se šíří nebezpečné odkazy na falešný YouTube

Kategorie: Úvod
Na Facebooku se šíří nebezpečné odkazy na falešný YouTube

Přes funkci chatu na Facebooku už se pár dní šíří nebezpečí. Spočívá v odkazech, které zdánlivě směřují na zábavné video na YouTube.

Falešná stránka však video nezobrazí a vyzve uživatele ke stažení nejnovější verze Adobe Flash Playeru. Po kliknutí na odkaz pro jeho instalaci však uživatel dostane do počítače škodlivý software, upozornil web Viry.cz.

První varovným signálem takové zprávy je, že přijde v angličtině. Je generována automaticky z napadených účtů a přijde zdánlivě od některého z vašich přátel. Pokud přesto neodoláte a na odkaz kliknete, octnete se na webu se zkopírovaným designem YouTube. Místo videa je však pouze černý obdélník s upozorněním, že video nemůže být zobrazeno z důvodu absence nejnovějšího Flash Playeru. Pod videem jsou přitom nadšené komentáře, které uživatele ještě více lákají k tomu, aby si video přehrál.

Nezkušený uživatel si nemusí všimnout, že se nachází na podvržené stránce, stejně tak nemusí mít povědomí o tom, že ve svém počítači poslední verzi Flash Playeru už dávno má. Na to pochopitelně spoléhají útočníci. Na nás zkušenějších proto je, abychom mezi ostatní šířili osvětu o existenci tohoto nebezpečí.

Upozorňuji, že takové zprávy nemusí přijít jen chatem, ale i zprávama a většinou to začíná "hi. how are you".

 

Zdroj

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
Arxeiss
Dyť to je hned na první pohled zřejmé, že to není YouTube, zaprvé adresa je ve tvaru IP, zadruhé komentáře jaké jsou na tom odkazu, takové vůbec nejsou na Youtube tímto stylem a všechno...
Navíc když ti to píšou anglicky...
Tesy
jasné to může být, ale už mí přišly 2 zprávy 🤬