Kategorie: Úvod

Microsoft ukončuje podporu e-mailu na vlastní doméně

Microsoft ukončuje podporu e-mailu na vlastní doméněMicrosoft ukončuje podporu e-mailu v Outlook.com na vlastní doméně, přechází na Office 365.


Microsoft donedávna provozoval e-mailovou službu Outlook.com pro vlastní domény zdarma. Mohli jste tedy u nich hostovat e-mailové schránky, které běžely na vaší doméně. Podobně však jako Google v roce 2012 tuto službu ukončuje - ve variantě zdarma.

Pokud byste chtěli nyní zaregistrovat novou doménu do jejich systému, tak narazíte na informaci, že to již není možné (ve free variantě) a odkazují na Office 365.

Microsoft e-mail

V případě, že již máte zřízený e-mail u Microsoftu tak jej můžete i nadále využívat. Nového uživatele již ale nepřidáte. Řekl bych, že Micosoft bude postupně tlačit ty, kteří u nich hostují k placené variantě Office 365 a samostatnou tuto službu nechá zaniknout.

Pokud chcete i nadále zdarma využívat e-mail na vlastní doméně tak se budete muset poohlédnout po jiné službě, mi byla doporučena ta od zoho.com.

Štítky

Sdílet

Komentáře rss


(Velkoformátový tisk | Digis), MS Prohlížeč Google Chrome odpovědět
avatar
Snad neskončí i MS když se ted dali do toho zavírání1
(Osobní blog Dominika Fryče), - Prohlížeč Google Chrome odpovědět
avatar
Tak i na free mail na vlastní doméně u Microsoftu došlo. Já osobně využívám jen pro admina na blogu, abych nemusel kvůli spamům vystavovat osobní mail. Jinak díky za tip na alternativní službu zdarma, určitě se na to podívám. 1
icon odpověděl(a) Prohlížeč Google Chrome
Tesy
Na "skrytí" e-mailu to snad používá každý druhý 5 Na druhou stranu, v případě googlu mi spam do doručené pošty nechodí a mail tady vystavený mám 1
, - Prohlížeč Google Chrome odpovědět
avatar
Ještě že mam hlavní email u Google 1
icon odpověděl(a) Prohlížeč Google Chrome
Tesy
Osobní e-mail je zdarma pořád jak u Googlu tak u Microsoftu, email na vlastní doméně už u Googlu zdarma není a u Microsoftu zatím je (pro ty, kteří si je stihli založit).