Microsoft připravuje velký balík oprav pro Windows 7

Kategorie: Úvod
Microsoft připravuje velký balík oprav pro Windows 7

Americký softwarový gigant Microsoft vydal tento týden mezi pravidelnými aktualizacemi také softwarový nástroj, který je nutný pro instalování (nebo také odinstalování) velkých opravných balíků ? takzvaných Service Packů. To podle serveru Tech Connect naznačuje, že již brzy firma vydá první balík oprav pro operační systém Windows 7.

Stejný postup totiž Microsoft zvolil už při testování opravného balíku pro Windows 7. ?Podobný software bylo nutné do počítače nainstalovat, pokud si člověk chtěl vyzkoušet testovací verzi Service Packu,? uvedl autor serveru Tech Connect vystupující pod přezdívkou Cristia

?Chvilku po vydání softwaru bylo tehdy možné stáhnout i testovací verzi opravného balíku. S největší pravděpodobností tedy můžeme očekávat, že to nyní bude zcela stejné,? dodal Cristian.

Vydání Service Packu by tak mělo být otázkou maximálně týdnů. Samotný Microsoft však žádné informace o opravném balíku nepotvrdil.

Windows 7 je nejpopulárnější systém Microsoftu

Operační systém Windows 7 začal americký softwarový gigant Microsoft po celém světě oficiálně prodávat 22. října 2009. Za tři čtvrtě roku se mu podařilo prodat více než 150 miliónů licencí. Díky tomu jsou sedmičky jedním z nejúspěšnějších systémů v historii Windows.

?Jsme nadšeni. Windows 7 je nejrychleji prodávaným operačním systémem v historii Microsoftu. V podstatě každou vteřinu prodáme sedm licencí,? uvedl na blogu LeBlanc.

Podle něj dosáhl Microsoft tak vysoké prodejnosti především díky firmám. ?Když teď půjdete do nějakého podniku, tak máte jistotu, že v 75 procentech případů narazíte právě na Windows 7,? dodal.

Za úspěchem systému Windows 7 stojí především povedené funkce, které nabízí oproti svým předchůdcům. Novinka totiž dokázala nabídnout rychlost, na jakou byli uživatelé zvyklí u oblíbených "XPéček" a zároveň atraktivní grafické rozhraní, jež bylo až do příchodu Windows 7 typické pouze pro Visty.

Při zahájení prodeje zaujal operační systém Windows 7 také svojí prodejní cenou. Nejvybavenější verze Ultimate se v České republice začala prodávat přibližně za sedm tisíc korun. To je takřka polovina sumy, za kterou se před třemi roky začala prodávat nejvyšší edice staršího operačního systému Windows Vista.

Nejnovější operační systém Windows 7 je nabízen v několika různých edicích, které v podstatě rozhodují o jeho funkcích a zároveň i pořizovací ceně. Vybírat je možné z variant Starter, Home Premium, Professional a Ultimate.

Zdroj

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.