MaxiVista - když jeden monitor nestačí

Kategorie: Úvod
MaxiVista - když jeden monitor nestačí

MaxiVista je užitečná aplikace umožňující rozšíření pracovní plochy na jiný notebook nebo stolní počítač skrze počítačovou síť.

MaxiVista

Když pracuji na svém počítači tak se mi občas hodí rozšířit plochu. Jelikož u počítače mám pouze jen jeden monitor tak jsem začal hledat softwarové řešení tohoto problému (mám ještě netbook tak jsem chtěl rozšířit plochu stolního počítače na něj). Po nějaké době hledání jsem řešení našel - software jménem MaxiVista. Není to jen jediné řešení tohoto problému, ale z ostatních zkoušených mi vyhovuje nejvíce.

Tento program obsahuje dvě součásti. Tou první je MaxiVista Server, který se instaluje na hlavní počítač (v mém případě stolní). Druhou části je MaxiVista Viewer, tedy klient sloužící jako druhý monitor (v mém případě netbook). Abychom mohli využívat tuto aplikaci, obě zařízení musí být ve stejné LAN síti. Jak celá aplikace funguje můžete vidět na obrázku níže.

Jak funguje MaxiVista

Instalace

Po instalaci obou části na příslušné počítače (HW nároky) stačí spustit aplikaci (opět na obou zařízeních) a začít fungovat. Žádné nastavování není nutné, doporučuji však v Options server aplikace na kartě Optimize Perfomance kliknout na tlačítko Optimize Now, které nastaví co možná nejlepší spojení mezi počítači.

Program je zdarma po dobu 14ti dnů nebo do 50 spuštění. Standardní verze programu pak vyjde na necelých 40 dolarů (cca 811 Kč). Trial verzi můžete stáhnout například ze Slunečnice nebo z oficálních stránek.

Aplikaci používám celkem často a i rád, protože můžu mít rozšířenou plochu a tedy více pracovního místa. Zatím jsem nenarazil na nějaký větší problém, kvůli kterému bych musel aplikaci přestat používat. K funkci stačí i Gčková WiFi. Jistou nevýhodou může být vypnutá akcelerace na grafické kartě z toho důvodu tedy není vhodné přehrávat videa (například z YouTube) na ploše klientské stanice. Ovšem na normální práci to nemá žádný vliv (žádné velké odezvy apd.).

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.