Kategorie: Úvod

MagSafe pro mobilní zařízení

MagSafe pro mobilní zařízeníKabel s MagSafe konektorem i pro mobilní zařízení neznačky Apple.


MagSafe od Apple se mi líbí již nějakou dobu, jedná se o nabíjecí konektor u jejich Macbooků, který se do notebooku nijak nezasouvá ale drží magneticky. Stejně tak je oboustranný. Nyní se dá koupit USB kabel na podobném principu k smartphonu, kdy se vloží adaptér který udělá z klasického micro USB (nebo USB-C) proprietální konektor, který lze pak využít s kabelem, který obsahuje magnet.

MagSafe

Výhodou je tak neopotřebovávání konektoru v telefonu, nehrozí tak zlomení či jiné poškození konektoru, taktéž se na první pokus trefíte s připojením kabelu a díky LED diodě na straně kabelu, který se připojuje k telefonu máte v noci snažší připojení kabelu. Kabel samozřejmě kromě napájení přenáší i data, je tedy vhodný i k propojení počítače s telefonem.

Zakoupit lze na různých eshopech - například Alfa. Stejně tak lze zakoupit například na Ebayi (pod heslem Moizen 2.1A Magnetic Micro USB Charger) za cenu okolo 100 Kč.

Sdílet

Komentáře rss


icon (Úvod - Marťas bloguje), Nevýhoda Prohlížeč Google Chrome odpovědět
MartasW
Myslím si, že velkou nevýhodou tohoto kabelu je, že zasunutý konektor v mobilu vypadá dost nevzhledně. Vypadá to tak, že tam ta součástka prostě nemá být.