MagSafe pro mobilní zařízení

Kategorie: Úvod
MagSafe pro mobilní zařízení

Kabel s MagSafe konektorem i pro mobilní zařízení neznačky Apple.

MagSafe od Apple se mi líbí již nějakou dobu, jedná se o nabíjecí konektor u jejich Macbooků, který se do notebooku nijak nezasouvá ale drží magneticky. Stejně tak je oboustranný. Nyní se dá koupit USB kabel na podobném principu k smartphonu, kdy se vloží adaptér který udělá z klasického micro USB (nebo USB-C) proprietální konektor, který lze pak využít s kabelem, který obsahuje magnet.

MagSafe

Výhodou je tak neopotřebovávání konektoru v telefonu, nehrozí tak zlomení či jiné poškození konektoru, taktéž se na první pokus trefíte s připojením kabelu a díky LED diodě na straně kabelu, který se připojuje k telefonu máte v noci snažší připojení kabelu. Kabel samozřejmě kromě napájení přenáší i data, je tedy vhodný i k propojení počítače s telefonem.

Zakoupit lze na různých eshopech - například Alfa. Stejně tak lze zakoupit například na Ebayi (pod heslem Moizen 2.1A Magnetic Micro USB Charger) za cenu okolo 100 Kč.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář
odpovědět
MartasW
Myslím si, že velkou nevýhodou tohoto kabelu je, že zasunutý konektor v mobilu vypadá dost nevzhledně. Vypadá to tak, že tam ta součástka prostě nemá být.