Levnější alternativa k Apple AirTag

Kategorie: Úvod
Levnější alternativa k Apple AirTag

Zařízení AirTag od firmy Apple je tady s námi už více než 3 roky. Proto trh už dávno zaplavily i alternativy k tomuto lokátoru, které fungují v ekosystému Apple.

AirTag je malé zařízení, které slouží k sledování a lokalizaci předmětů (např. klíče, tašky, peněženky). Jedná se o malý disk s kulatým tvarem, který se připne k předmětu, který chcete sledovat. AirTag využívá technologie Bluetooth a ultraširokopásmové komunikace (UWB), aby umožnil přesné určení polohy sledovaného předmětu pomocí aplikace "Najít" (Find My) na zařízeních Apple, jako jsou iPhony, iPady nebo Mac.

Uživatelé mohou pomocí aplikace Najít sledovat polohu AirTagu a tím i sledovaného předmětu na mapě, a pokud se nachází v blízkosti, mohou ho aktivovat vydáním zvukového signálu. AirTag může také využít tzv. Find My network, což je síť milionů zařízení Apple po celém světě, která může pomoci při hledání ztraceného AirTagu, i když se nachází mimo dosah Bluetooth signálu vlastního zařízení.

Cena originálního zařízení se pohybuje v rozmezí 650 - 900 Kč. Alternativa např. Wiami tag se dá sehnat již od 6,55 euro. S touto alternativou mám zkušenosti, umožňuje stejnou funkci v aplikaci Najít jako originál, místní dohledání je však možné pouze pomocí zvuku (pípání) nikoliv pomocí UWB čipu, jelikož ten neobsahuje.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.