Letní semestr III - zhodnocení

Kategorie: Úvod
Letní semestr III - zhodnocení

Hodnocení třetího letního semestru na VŠB-TUO.

Jedná se o poslední hodnocení v rámci bakalářského studia na FEI na VŠB-TUO. Bohužel jsem nestihl všechny závazky (hlavně teda bakalářskou práci), proto budu studentem ještě další rok (místo 3 let, budu studovat 4). Na druhou stranu již od začátku tohoto týdne pracuji ve firmě, která se zaměřuje na to, co jsem doposud studoval, takže mi toto protažení zas až tak nevadí.

Teď již k samotnému letnímu semestru. Semestr uběhl rychle, protože byl zkrácen na pouhých 10 týdnů, opět se vyskytly nějaké zajímavé předměty, ale byl spíše takový pohodovější, protože většina vyučujících se snažila dávat studentům prostor k psaní bakalářské práce.

Elektronické publikování

Velice jednoduchý předmět, zabývající se převážně LaTeXem a typografií. Díky volbě vhodného cvičícího jsme mohli místo semestrálních projektů odevzdat rozpracovanou bakalářskou prací, takže kredity skoro zadarmo. Závěrečná zkouška není nikterak těžká. Pokud budete psát bakalářskou práci v TeXu tak si tento předmět určitě zvolte.

Měření v informačních a komunikačních technologiích

Technicky docela zajímavý předmět, který tak nějak shrnuje všechny měření za poslední 3 roky. Předmět taktéž nikterak náročný, zakončen semestrálním projektem, který zabere poměrně dost času. Cvičení i zkouška nenáročná.

Praktikum komunikačních sítí I

Poměrně pohodový předmět, akorát garant je nepřístupný. Předmět se zabýval počítačovými sítěmi a službami poskytovanými na nich. Proberou se taky regulární výrazy, iptables, DNS. Závěrečný test je souhrn testů z celého semestru, takže se vyplatí si projít testy, které jsou na (skoro) každém cvičení.

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.