Instalace Windows 11 na nepodporovaný počítač

Kategorie: Úvod
Instalace Windows 11 na nepodporovaný počítač

Návod jak nainstalovat Windows 11 i na oficiálně nepodporovaný počítač.

Windows 11 přichází s přísnějšími hardwarovými nároky oproti dřívějším verzím, Microsoft tak uměle ukončuje podporu starších počítačů. Pokud si chcete například pro testovací účely nainstalovat Windows 11 i na oficiálně nepodporovaný hardware, čtěte níže.

Instalace Windows 11

Pro instalaci budete samozřejmě potřebovat instalační disk Windows 11, ten lze stáhnout přímo na oficiálních stránkách Microsoftu. Zároveň budou potřeba některé instalační soubory z instalačního disku Windows 10, který je opět na stažení z oficiálních stránek Microsoftu.

Po získání obou potřebných ISO souborů stačí následující:

  • rozbalit instalační ISO Windows 11 do složky (například pomocí aplikace 7-zip)
  • zkopírovat adresář sources z Windows 10 instalačního média do složky s rozbaleným ISO instalačního média Windows 11 a přepsat všechny soubory kromě souborů install.esd nebo install.wim
  • následně takto rozbalené ISO Windows 11 je potřeba poskládat zpět, k tomu skvěle poslouží program ImgBurn (nastavení níže)

Nastavení ImgBurn

Po vytvoření tohoto upraveného ISO souboru lze provést instalaci na počítač, který podporuje alespoň Windows 10. Pro testovací účely se mi tak povedlo nainstalovat Windows 11 i do Hyper-V na oficiálně nepodporovaném CPU i bez TPM.

Verze Windows 11 na nepodporovaném hardware

Sdílet

Komentáře

postPřidat komentář

Nebyly přidány žádné komentáře.