Kategorie: Úvod

Instalace staršího Ubuntu

Instalace staršího UbuntuPoužívání starších verzí Ubuntu není jednoduché. Obzvlášť pokud jim skončila oficiální podpora.


Potřeboval jsem na starší počítač nainstalovat starší verzi Ubuntu, než ta která je aktuálně vydaná. Samotná instalace není problém, ten nastává až při instalaci a aktualizaci balíčků. Jelikož verze Ubuntu mají klasickou délku podpory pouze cca rok a půl. Po skončení této doby aktualizace a instalace nového softwaru přestane fungovat. To se dá vyřešit používáním LTS (long term support) verzí, u kterých je podpora v délce 5 let. Tyto LTS verze vycházejí vždy v sudý rok v dubnu (poslední 14.04).

V případě, že chcete nějakou starší verzi, která není LTS, je nutné upravit adresy k aktualizacím. To se provede v souboru /var/lib/update-manager/meta-release. Tam je potřeba přepsat všechny adresy archive.ubuntu.com na adresy old-releases.ubuntu.com. Podobné úpravy je nutné udělat i v souboru /etc/apt/sources.list. Poté by již mělo být možné instalovat a aktualizovat jednotlivé balíčky pomocí příkazu apt-get.

Sdílet

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.