Myslím si, že GTD systémy jsou tak nějak zbytečné. Docela pěkně na to naráží Martin Malý v článku Digitální hipster. A poměrně dost se o tomto stylu (?) začalo hovořit na internetu.
Jedná se nekonečné téma. Všude se dočtete jak je to super a jak po přečtení knihy XXX se vám zjednoduší život a budete šťastní. Váš den bude mít alespoň 30 hodin, budete spát 8 hodin, alespoň hoďku cvičit a dalších 12 hodin vpohodě pracovat. Nesmíte zapomenout na 30 minutový mikrospánek po obědě, protože ten vám zase zvedne produktivitu. Díky GTD stihnete toho tolik asi jako dva lidé, kteří GTD nepraktikují.
Tak mi to připomíná akorát další způsob jak obhajovat prokrastinaci (alias nic nedělání). Místo toho, abyste úkol splnili tak si pro něj nalajnujete místo ve svém moleskinu. Určíte mu prioritu, začátek a konec plnění úkolu. Přiřadíte barvičku a další nesmysly. Úkol stojí, čas běží a vy řešíte blbosti. Divím se, že lidé před touto převratnou technikou vůbec něco dělali a že to stihali.
Tímto neříkám, že si neznačím úkoly. Občas zapomínám tak si raději ty důležité úkoly zaznamenám - do telefonu/PC podle toho co je po ruce. Přijde mi hloupé si úkoly/poznámky značit do bloku, který zabírá místo, nechám ho doma nebo na nějakém jiném místě než jsem já. Když v dnešní době můžu využít synchronizace mezi telefonem, tabletem, PC a mít tak všechny poznámky stále u sebe. Prioritu úkolů taky neřeším. Když se podívám na ten (většinou) krátký seznam tak sám moc dobře vím co má přednost.
Takže vlastně nakonec mi stačí kalendář (který má v dnešní době každý telefon) a úkoly na Googlu. K tady tomuto však nepotřebuji číst asi 41546 knížek, ale vystačím si se selským rozumem. A jak jste na tom vy?
Komentáře
To je naprosto vystihující 😁